Zwycięska passa SMS Absolwenci trwa!
Wtorek, 12 grudnia 2017r. (godz. 09:49)

Trwa zwycięska seria siatkarzy SMS Absolwenci. Starachowicka drużyna pokonała wczoraj Focus Kielce 3:0 i umocniła się na pozycji lidera jednej z grup czwartej ligi świętokrzyskiej.

Nasi siatkarze mają za sobą niezwykle udany debiut w rozgrywkach ligowych. Absolwenci rozegrali już cztery spotkania i każde z nich zakończyło się zwycięstwem. SMS wszystkie mecze wygrał po 3:0. Takie zwycięstwa warte są po trzy punkty do ligowej tabeli i nasz zespół ma już na koncie 12 oczek.

Absolwenci są liderem grupy B czwartej ligi świętokrzyskiej i zmierzają po awans do fazy playoff. Na razie są na półmetku rywalizacji w swojej grupie. Przewaga nad zespołami z Górna i Nowej Słupi wynosi 5 punktów. We wtorek starachowiczanie zagrają z Emerykiem Nowa Słupia w kolejnym spotkaniu ligowym. Tym razem na wyjeździe.

Wczoraj starachowicka drużyna rywalizowała po raz drugi z Focusem Kielce. W pierwszym spotkaniu tych drużyn rozegranym na inaugurację SMS wygrał 3:0. Czwartkowy pojedynek zakończył się identycznym wynikiem. Absolwenci znów pokonali bez straty seta kielczan.

W pierwszej kolejce Absolwenci stracili z Focusem tylko 43 "małe punkty". W rewanżu goście poprawili się i zdobyli w pojedynku z SMS-em 44 "oczka". Starachowiczanie w pierwszej partii wygrali 25:10 poprawiając swój najlepszy dotychczasowy wynik seta. Po zmianie stron Focus zagrał już skuteczniej i przegrał tylko 21:25. Trzeci set to znów popis Absolwentów i wygrana 25:13.

SMS Absolwenci Starachowice - Focus Kielce 3:0 (25:10, 25:21, 25:13)

źródło: UM w Starachowicach