Złota Ustka
Czwartek, 07 maja 2015r. (godz. 10:42)

Starachowickie strzelectwo sportowe znów świętuje sukcesy. Agata Nowak wywalczyła dwa złote medale Międzynarodowych Mistrzostw Wybrzeża rozgrywanych w Ustce.

Zawodniczka Świtu Starachowice nie ma chwili wytchnienia. Po zawodach pierwszej rundy Pucharu Polski we Wrocławiu podopieczna Marka Ratajskiego wybrała się do Ustki na międzynarodowe zawody strzeleckie. Agata Nowak podczas Międzynarodowych Mistrzostw Wybrzeża rywalizowała w dwóch konkurencjach: pistolecie pneumatycznym oraz pistolecie sportowym. Starachowicka juniorka w obu konkurencjach spisała się rewelacyjnie.

Agata dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium. Na strzelnicy w Ustce Nowak nie miała sobie równych zarówno w pneumatyku jak i pistolecie sportowym.

Dwukrotnie najlepsza

Zawodniczka Świtu swoją złotą zdobycz medalową rozpoczęła od rywalizacji w pistolecie sportowym. W eliminacjach wystąpiło 11 zawodniczek, a Agata Nowak z wynikiem 570 punktów była w tej grupie zdecydowanie najlepsza. W finałowej ósemce najlepiej strzelały dwie zawodniczki. Marta Barszczak z warszawskiej Legii oraz nasza Agata Nowak od początku tej rywalizacji pokazywały swoją wyższość nad resztą stawki. Po pięciu seriach strzeleckich Barszczak miała na koncie 14 punktów, a dorobek Nowak wynosił 13 "oczek". Obie juniorki zapewniły sobie udział w pojedynku finałowym o złoty medal. W decydującym starciu Barszczak z Nowak sukces odniosła nasza reprezentantka. Agata pokonała swoją rywalkę 7:3 i wygrała finał pistoletu sportowego.

W sobotni poranek rozpoczęła się rywalizacja juniorek strzelających z pistoletu pneumatycznego. W eliminacjach najlepsze były wspomniana wcześniej Barszczak oraz Anna Majewska (Społem Łódź) - obie zawodniczki zdobyły po 369 punktów. Nowak ustrzeliła natomiast 360 punktów i taki wynik dał jej siódme miejsce gwarantujące udział w finale.

Finał był już popisem Agaty Nowak, która objęła prowadzenie już po pierwszej serii i nie oddała go już do ostatniego 20. strzału. Starachowiczanka zdobyła w sumie 199,3 punktów i zdobyła drugi złoty medal podczas zawodów w Ustce.

źródło: Urząd Miejski w Starachowicach