AAA
Powstała wizualizacja przejścia nad torami w Starachowicach Zachodnich
Czwartek, 17 maja 2018r. (godz. 09:52)

Gotowa jest już koncepcja przejścia nad torami kolejowymi w Starachowicach Zachodnich. Podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się w środę, 16 maja br. władze powiatu zaprezentowały wizualizację tej inwestycji, jaka została stworzona na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych.

Budowa przejścia nad torami kolejowymi w Starachowicach Zachodnich będzie jednym z największych przedsięwzięć drogowych realizowanych przez Powiat Starachowicki o strategicznym znaczeniu dla usprawnienia komunikacji i bezpieczeństwa w mieście. Do końca tego miesiąca ogłoszony ma zostać przetarg na wykonanie tego zadania. Póki co władze powiatu zaprezentowały jego wizualizację, wykonaną przez firmę FotomediaArt.pl na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych.


Starosta Danuta Krępa podkreśliła, że realizacja tej inwestycji ma pomóc w usprawnieniu komunikacji i zwiększyć bezpieczeństwo ruchu samochodowego i pieszych.

- Jest już wydana decyzja Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska o uwarunkowaniach środowiskowych. Do końca maja br., zostanie ogłoszony przetarg w systemie "zaprojektuj-wybuduj". W styczniu 2019 planujemy uzyskać zezwolenie na realizację inwestycji drogowej czyli tzw. ZRID. Sama realizacja tego zadania przebiegać by miała od marca 2019 r. do końca czerwca 2020 r. - powiedziała na konferencji starosta, nie ukrywając że będzie to bardzo kosztowne zadanie.
- O tym, jakie dokładnie będą to koszty, będziemy wiedzieli dopiero po otrzymaniu dokumentacji projektowo - kosztorysowej - powiedziała starosta Danuta Krępa.

Powiat będzie się starał o środki z subwencji rezerwy ogólnej budżetu państwa. Niezależnie od tego oczekuje też wsparcia finansowego od Gminy Starachowice.

- Sami najprawdopodobniej nie udźwigniemy tak dużej inwestycji. Będziemy musieli podpisać w tej sprawie porozumienie z Gminą Starachowice - powiedział wicestarosta Marek Pawłowski.
Całość tej inwestycji obejmować będzie prawie 1,5 km zjazdów, rozjazdów oraz przejazdów, włączając w to przebudowę ronda. Powiat prowadzi rozmowy z władzami kolei w sprawie zachowania dotychczasowego przejazdu. Obowiązujące obecnie przepisy (Rozporządzenie w sprawie skrzyżowań i linii kolejowych z drogami) mówią o konieczności jego zlikwidowania w przypadku wybudowania wiaduktu, są jednak możliwe od tego odstępstwa, w przypadku wyrażenia zgody przez władze kolei, a później Ministra Infrastruktury. Rozmowy w tej sprawie trwają.


źródło: Powiat Starachowicki
video:fotomediaart.pl

PRZECZYTAJ TAKZE:
speed112 - 21-05-2018 15:50
jak będą ją robić z takiego badziewia jak kościelną to będzie niezły bubel
agaperos - 18-05-2018 01:25
Proszę twórców tej wizualizacji o wybaczenie (spędzili zapewne wiele godzin żmudnej pracy, aby wykonać zlecone zadanie), ale efekt końcowy według mnie nieco trąci myszką. Grafika w animacji - w stylu retro, przypominająca scenerię gier z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Dla porównania proszę obejrzeć wizualiz [...]
Star 266 - 17-05-2018 20:26
Dziś się przejechałem nową drogą Batalionów Chłopskich i bardzo mi się ona podoba. Ale to co widzę na tej prezentacji jest wręcz niesamowite. To by była wielka sprawa dla Starachowic gdyby to było zrealizowane w podanych terminach.
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English