AAA
Kamery pilnują bezpieczeństwa mieszkańców
Sroda, 20 czerwca 2018r. (godz. 16:09)

Trwa realizacja inwestycji zgłoszonych przez starachowiczan w ramach kolejnych edycji Budżetu Obywatelskiego, dwie z nich dotyczą poprawy bezpieczeństwa mieszkańców przy ulicach: Murarskiej, Robotniczej, Fabrycznej i montażu dodatkowych kamer systemu monitoringu miejskiego.

fot. źródło: UM w Starachowicach
fot. źródło: UM w Starachowicach
fot. źródło: UM w Starachowicach

- "Montaż kamery monitoringu miejskiego przy ul. Robotniczej", to wniosek zgłoszony przez radnego Rady Miejskiej Włodzimierza Orkisza i przy wsparciu mieszkańców Kolonii Robotniczej zrealizowany - informuje Prezydent Miasta Marek Materek. - Zainstalowana kamera posiada duży zoom optyczny i wysoką rozdzielczość, co pozwala powiększyć dowolny fragment obserwowanego terenu bez utraty jakości obrazu. Jest to przydatny sprzęt w walce z wandalami. Dziękuję za inicjatywę.


Koszt zakupu i montażu dodatkowej kamery to ponad 49 tys. zł. Wykonawcą prac była firma Symetra.

- Dziękuję mieszkańcom ulic Widok, Robotniczej, Fabrycznej i Zakładowej, którzy poparli ten wniosek, poszli na głosowanie i zadecydowali o tym, że ta cenna inicjatywa została zrealizowana - mówi Włodzimierz Orkisz radny Rady Miejskiej. - Ten rejon miasta był niebezpieczny i zaniedbany, a w chwili obecnej jest monitorowany przez 24 godziny na dobę co wpłynęło na poprawę naszego bezpieczeństwa.

Kolejna kamera, również na wniosek mieszkańców zamontowana została w rejonie bloków nr 7 i 8 przy ul. Murarskiej. Autorem wniosku złożonego do Budżetu Obywatelskiego Gminy Starachowice był radny Rady Miejskiej Janusz Garbarczyk. Koszt zakupu i montażu kolejnego urządzenia to 49 tys. zł.

- Ruszyła kolejna edycja przyjmowania wniosków w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dziękuję mieszkańcom, którzy już złożyli projekty przedsięwzięć, jakie powinny zostać zrealizowane w ich najbliższym otoczeniu, jednym z nich jest montaż kamery monitoringu miejskiego przy ul. Murarskiej - mówi prezydent.- Za inicjatywę dziękuję radnemu Rady Miejskiej Januszowi Garbarczykowi.

- Wszyscy wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo na osiedlach i stąd projekt dotyczący zamontowania dodatkowej kamery monitoringu przy ul. Murarskiej. Według Straży Miejskiej sprzęt dobrze zdaje egzamin - mówi radny Janusz Garbarczyk.- Dziękuję mieszkańcom, którzy zagłosowali na ten projekt, z pewnością poprawi on nasze bezpieczeństwo.


źródło: UM w Starachowicach

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English