AAA
Są pieniądze na wyposażenie rehabilitacji w PZOZ
Czwartek, 21 czerwca 2018r. (godz. 14:41)

Niemal pół miliona złotych trafi do Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach na wyposażenie rehabilitacji. Środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego powędrują do dwóch szpitali spośród sześciu ubiegających się o dofinansowanie. Taką decyzję podjął Zarząd Województwa Świętokrzyskiego rozstrzygając konkurs na wsparcie placówek leczniczych realizujących świadczenia zdrowotne z zakresu chorób układu kostno-stawowego.

fot. źródło: PZOZ Starachowice

Dzięki dofinansowaniu zakupione zostaną m.in.: wysokiej klasy aparat USG z głowicą liniową i sektorową, laser wysokoenergetyczny, aparat do drenażu limfatycznego, platforma diagnostyczno-rehabilitacyjna oraz zestawy do laseroterapii, leczenia ultradźwiękami, prądami, falą uderzeniową, a także Magnetronic, Sollux, Vioform, Aquavibron i wirówki do kończyn górnych i dolnych.


Agencja Reklamy Marecki.name

Ponadto w projekcie przewidziano zakup szyn do ćwiczeń, zestaw przyrządów do nauki chodzenia, stół do pionizacji, bieżnie oraz zestawy do ćwiczeń.
Sprzęt zakupiony ze środków unijnych podniesie jakość świadczonych usług w zakresie kompleksowej rehabilitacji w Oddziale Rehabilitacyjnym i Rehabilitacji Neurologicznej, Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej oraz Ośrodku Rehabilitacji Dziennej.

Projekt pn. "Zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach dedykowany chorobom układu kostno-stawowego i mięśniowego na rzecz osób dorosłych" otrzyma 460 tysięcy złotych dotacji z RPO. Cała wartość zadania oszacowana została na kwotę 526 211,06 zł. Różnica pokryta zostanie ze środków własnych szpitala powiatowego.


źródło: PZOZ

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English