AAA
Ulica Podgórze utwardzona i oświetlona
Piatek, 22 czerwca 2018r. (godz. 08:05)

Nowa nawierzchnia wykonana z kostki brukowej ze zjazdami do posesji - tak wygląda teraz odcinek ul. Podgórze, który mieszkańcy zgłosili do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Starachowice. Prezydent Miasta Marek Materek spotkał się z

fot. źródło: UM w Starachowicach
fot. źródło: UM w Starachowicach

wnioskodawcami i podziękował za cenną inicjatywę.

- Zachęcając mieszkańców miasta do składania wniosków w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego dziękuję tym, którzy już takie wnioski złożyli - mówi prezydent. - Jedną z takich osób jest pani Małgorzata Kułaga, która wnioskowała o utwardzenie nawierzchni odcinka ul. Podgórze, co zostało wykonane. Dziękuję autorce wniosku, mieszkańcom oraz radnemu Jarosławowi Nowakowi z Rady Miejskiej. Inwestycja ta wymagała bowiem dodatkowego wsparcia, mieliśmy zarezerwowane na ten cel około 50 tys. zł natomiast koszt inwestycji wyniósł około 100 tys. zł. dlatego konieczne było wygospodarowanie dodatkowych funduszy z budżetu i tu była rola pana radnego, który przekonał pozostałych członków Rady Miejskiej i udało się dodatkowe fundusze wygospodarować. Prace wykonywała lokalna firma Zakład Usług Wodnych i Komunalnych pana Łukasza Misztala.


Agencja Reklamy Marecki.name

Inwestycja obejmowała przebudowę odcinka ulicy Podgórze w Starachowicach z włączeniem do ul. Podgórze w tym m.in.: roboty rozbiórkowe, roboty ziemne z korytowaniem, wykonanie warstw podbudowy z kruszywa łamanego, wykonanie nawierzchni z kostki betonowej i wykonanie zjazdów.

- Dziękujemy za wsparcie i pomoc panu radnemu, a także panu prezydentowi - mówiła Małgorzata Kułaga, autorka wniosku.
Zadowolenia z inwestycji nie kryją pozostałe mieszkanki domów zlokalizowanych przy ul. Podgórze.
- Męczyliśmy się bardzo, mieszkamy tu ponad 40 lat, sami wszystko musieliśmy robić. Po zimie i po deszczach zalegało błoto i kałuże, a jak było sucho to pełno kurzu się unosiło. Na drogę wchodziły krzaki rosnące po brzegach i ograniczały widoczność, teraz zostały wycięte i teren jest uporządkowany.

Radny Jarosław Nowak zapowiada budowę placu zabaw przy ul. Sadowej, a także kolejny wniosek mieszkańców w ramach obecnej edycji Budżetu Obywatelskiego, bo jak mówi to jest fajny program, z którego warto korzystać.
- Dodatkowo wykonaliśmy doświetlenie tego fragmentu ulicy bo to też był taki słaby punkt. Jestem dumny i zadowolony, że ten fragment ulicy wreszcie udało się zorganizować we właściwy sposób. Za co mogę również podziękować mieszkańcom, bo ich zaangażowanie w zbieranie podpisów i głosowanie nad projektami Budżetu Obywatelskiego było przeogromne. Jestem szczęśliwy, że ten instrument jaki zaproponowaliśmy czyli Rada Miejska i Prezydent Miasta mieszkańcom w postaci Budżetu Obywatelskiego jest we właściwy sposób wykorzystywany ku zadowoleniu mieszkańców.


źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English