AAA
Spotkanie dla mieszkańców Starachowic zainteresowanych montażem paneli słonecznych i pomp ciepła
Poniedzialek, 25 lutego 2019r. (godz. 14:29)

28 lutego, w najbliższy czwartek w sali Olimpia Urzędu Miejskiego odbędzie się spotkanie organizowane dla mieszkańców, którzy już zgłosili lub planują udział w projekcie pn.: "Budowa mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii w Gminie Starachowice".

fot. źródło: UM w Starachowicach

Projekt, dotyczy dostawy i montażu elementów instalacji fotowoltaicznej, paneli słonecznych, powietrznych pomp ciepła w budynkach u mieszkańców Starachowic, którzy zadeklarują udział w projekcie.


Efektami wybudowania instalacji odnawialnych źródeł energii są: znaczne obniżenie kosztów zakupu energii elektrycznej i kosztów ogrzewania budynków oraz wody użytkowej, redukcja zanieczyszczeń atmosfery w postaci ograniczenia emisji gazu CO2 w ilości proporcjonalnej do ilości energii elektrycznej i cieplnej uzyskanej z wykorzystywanych odnawialnych źródeł energii, poprawę warunków życia mieszkańców, zmniejszenie zapotrzebowania na energię wytwarzaną z bieżącego źródła ciepła. Szacowany roczny spadek emisji gazów cieplarnianych wynosi 792,09 ton równoważnika CO2.

Gmina Starachowice na to przedsięwzięcie otrzymała dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WŚ, wartość projektu to 4 300 000 zł, natomiast otrzymana dotacja wynosi 2 400 000 zł.

W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele firmy PRO-IN-TECH z Rzeczowa pełniący funkcję inspektora nadzoru nad tym przedsięwzięciem. Osoby zainteresowane zapraszamy w najbliższy czwartek, 28 lutego na godz. 16.00 do sali konferencyjnej Olimpia, znajdującej się w Urzędzie Miejskim.

źrodło: UM w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English