AAA
Seniorzy z całego powiatu skorzystają z ulg i zniżek
Wtorek, 07 maja 2019r. (godz. 07:41)

Z programu "Starachowicka Karta Seniora 60+" skorzystają seniorzy mieszkający we wszystkich gminach na terenie powiatu starachowickiego. Wczoraj, szefowie lokalnych samorządów podpisali porozumienie w tej sprawie.

fot. źródło: UM w Starachowicach
fot. źródło: UM w Starachowicach

- Spotkaliśmy się, aby podpisać umowy w sprawie rozszerzenia pakietu ulg i zniżek dla seniorów mieszkających nie tylko na terenie Starachowic ale także Wąchocka, Mirca, Pawłowa oraz Brodów - informuje Prezydent Miasta Marek Materek - Program "Starachowicka Karta Seniora 60+" uruchomiony został w maju 2016 roku na terenie Gminy Starachowice. Główną ideą programu jest zwiększenie dostępności do dóbr rynku w postaci towarów i usług poprzez zbudowanie sieci partnerów programu, którzy udzielając bonifikat i rabatów, umożliwią posiadaczom karty dokonywanie tańszych zakupów. Obecnie do współpracy w ramach programu przyłączyło się 79 partnerów, są to firmy z różnych branż działające nie tylko na terenie naszego miasta, ale także na terenie kraju m.in. sanatoria, ośrodki wypoczynkowe, punkty gastronomiczne, gabinety odnowy biologicznej, wachlarz oferowanych usług jest naprawdę szeroki. Mamy nadzieję na pozyskanie także wielu nowych partnerów działających na terenie gmin przystępujących do programu. Dotychczas wydanych zostało 4537 kart, osoba zainteresowana zgłaszała się osobiście do Centrum Polityki Senioralnej, które mieści się w Galerii Handlowej Skałka, procedura trwała minutę, góra dwie i jeszcze tego samego dnia senior mógł korzystać z dostępnych ulg i zniżek. Tak też będzie w przypadku pozostałych gmin. Cieszę się z tej współpracy, że program będzie dalej realizowany w tak szerokim zakresie.


Agencja Reklamy Marecki.name

Program umożliwia zwiększenie aktywizacji społecznej seniorów zamieszkałych na terenie Powiatu Starachowickiego, ułatwi to dostęp do różnego rodzaju usług, głównie kulturalnych, zdrowotnych, rekreacyjnych. "Starachowicka Karta Seniora 60+" jest bezpłatna i wydawana jest także bezpłatnie w punktach wskazanych przez Gminy. Jest kartą imienną i numerowaną. Każda z Gmin prowadzi odrębną numerację oraz rejestr. Mieszkańcy poszczególnych Gmin mogą uzyskać kartę, tylko i wyłącznie w punkcie prowadzonym dla mieszkańców danej Gminy. Karta wydawana jest na podstawie wypełnionego wniosku po okazaniu dokumentu tożsamości. Karta wydawana jest niezwłocznie po złożeniu i weryfikacji wniosku na czas nieokreślony. Do każdej karty wydawany jest wykaz ulg i rabatów dla posiadaczy "Starachowickiej Karty Seniora 60+".

- Dziękuję samorządowcom, dziś porozumienia podpisujemy ze wszystkimi gminami z terenu naszego powiatu - mówi Starosta Starachowicki Piotr Babicki. - Powiat Starachowicki również jest partnerem tego porozumienia, w ramach Karty Seniora 60 + oferujemy zniżki dla seniorów, którzy będą odwiedzać Muzeum Przyrody i Techniki oraz na przejazdy kolejką wąskotorową. Panu Prezydentowi dziękuję za inicjatywę i wspólne działanie.

W najbliższym czasie samorządowcy planują również rozszerzenie programu "Karta Za Jeden uśmiech", który skierowany jest do osób niepełnosprawnych.


źródło: UM w Starachowicach

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English