AAA
Uwaga, upał!
Poniedzialek, 10 czerwca 2019r. (godz. 10:04)

Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej, Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje wystąpienie upału na terenie powiatu Starachowickiego.

Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C. Ostrzeżenie jest ważne od 10.06. godz. 12:00 do 12.06. do godz. 20:00. Przewiduje się możliwość powtórnego wydania ostrzeżenia o upale obowiązującego w piątek i w sobotę. źródło: IMiGW


Przypominamy, że na negatywne skutki upałów najbardziej narażone są dzieci i osoby starsze, które powinny pozostać w domu, w szczególności w godzinach 11:00 - 15:00, kiedy słońce jest najmocniejsze.

W przetrwaniu gorąca pomoże nam odpowiednie nawodnienie i lekkostrawna dieta. Zaleca się przyjmowanie 2 - 3 litrów płynów, w szczególności wysoko zmineralizowanej wody, soków i lekkiej herbaty. Warto także pamiętać o nakryciu głowy oraz kremie z filtrem, jeśli wyjście z domu jest konieczne.

Nie zapominajmy o zwierzętach.
Pamiętajmy aby nasi pupile mieli dostęp do chłodnej wody oraz przebywały w chłodnych pomieszczeniach. Pod żadnym pozorem nie zostawiajmy ich w zamkniętych samochodach! W miarę możliwości wystawiajmy miski z chłodną wodą, z której będą mogły skorzystać bezdomne zwierzęta.

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English