AAA
Nietrzeźwi na drogach naszego powiatu
Sroda, 28 sierpnia 2019r. (godz. 11:00)

W trakcie minionego weekendu policjanci Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zatrzymali 6 kierujących pojazdami silnikowymi i rowerami, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu oraz obsługiwali 3 zdarzenia drogowe, w których udział brali nietrzeźwi kierujący.

Miniony weekend na starachowickich drogach zapisze się jako czas z udziałem nietrzeźwych kierujących. W sumie 9 kierujących popełniło wykroczenia lub przestępstwa w związku z kierowaniem pojazdem znajdując się pod wpływem alkoholu. Czterech kierujących, to osoby które wsiadły na rower, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Wobec wszystkich mężczyzn zastosowano postępowania mandatowe.


W niedziele do kontroli drogowej został zatrzymany 20 -latek, który osobowym fiatem, przekroczył dopuszczalną prędkości oraz korzystał podczas jazdy z telefonu komórkowego. W trakcie czynności okazało się, że młodzieniec nie posiada uprawnień do kierowania oraz znajduje się po użyciu alkoholu. Policjanci wobec 20 -latka sporządzili wniosek do sądu za wszystkie wykroczenia. Również w niedziele policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 39 -letniego kierującego motorowerem, który miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

W sobotę doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Pierwsze z nich miało miejsce w Wąchocku, gdzie 59 - letni kierujący Daewoo wjechał do głębokiego rowu, a następnie próbował z niego wyjechać. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Drugie zdarzenie miało miejsce w Starachowicach na ul. Batalionów Chłopskich. Kierujący Audi, 30 - letni obywatel Ukrainy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierujący miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Ostatnia tego typu sytuacja jaka miała miejsce w weekend, to kolizja drogowa w miejscowości Jadowniki. Kierująca mercedesem na łuku drogi wjechała w przydrożne krzaki. 39 -letnia kierująca została przetransportowana do szpitala. Na szczęście nie doznała żadnych obrażeń. W związku z kolizją drogową od kobiety została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków.

źródło: KPP w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English