AAA
Bez namysłu ruszył z pomocą
Czujny strażnik...
Sroda, 13 kwietnia 2011r. (godz. 21:25)

Był już po służbie, wracał właśnie do domu, gdy niedaleko ronda Solidarności dostrzegł grupę młodzianów, z których jeden okładał pięściami po twarzy starszego mężczyznę. Nie zastanawiał się długo, od razu interweniował.

Andrzej Ziółek
Andrzej Ziółek
fot. Gazeta Starachowicka

We wtorek(5 kwietnia) Andrzej Ziółek wyszedł z komendy Straży Miejskiej w Starachowicach, gdzie pracuje od dawna i szedł do domu. Ok. godz. 16.30, gdy był już na Kopalnianej, powyżej ronda Solidarności, zobaczył po lewej stronie, dziwnie zachowującą się grupę mężczyzn. Gdy doszedł bliżej spostrzegł, że jeden z nich okłada pięściami, starszego od siebie pana. Wiele nie myślał, od razu pospieszył z pomocą.


- Gdy tam dobiegłem, mężczyzna miał zakrwawioną twarz, a także rozcięty łuk brwiowy. Rozłączyłem ich i powaliłem na ziemię młodszego, który był ciągle agresywny. Próbował mnie jeszcze szarpać, ale szybko go obezwładniłem – mówi funkcjonariusz. Wyciągnąłem telefon i zadzwoniłem po patrol.

Gdy strażnicy dotarli na miejsce, był już tylko poszkodowany i młody agresor, reszta uciekła

- Czuć było od nich mocną woń alkoholu. O co im poszło? Tego nie wiem. Pewnie jakieś stare zatargi. Aż dziwne, bo wszystko działo się w dzień i w dodatku na środku chodnika. Ludzie przechodzili, patrzyli się, ale nikt nie zareagował. Sam początkowo sądziłem, że to jakieś głupie wybryki młodych. Ale gdy zobaczyłem krew, nie miałem już wątpliwości – mówi A. Ziółek.

Poszkodowany odmówił jednak pomocy medycznej. Został poinformowany o przysługujących mu prawach. Młodszy natomiast pojechał do straży. Przeciwko niemu zostało już wszczęte postępowanie.

(An)

PRZECZYTAJ TAKZE:
Priest - 14-04-2011 12:29
sadze ze poszli by w bardziej ustronne miejsce
olek2601 - 14-04-2011 10:41
a może chłopaki wyszli poprostu na solówke?
Priest - 13-04-2011 22:51
kolejny superbohater ze straży miejskiej xD pewnie jak by sie 2 młodych prało to by nie zareagował, ale przynajmniej faceta obronił...
REKLAMA