Szachowe Grand Prix
Niedziela, 15 maja 2011r. (godz. 23:41)

Szkoła Podstawowa nr 6 i Klub Szachowy GAMBIT byli organizatorami ósmego turnieju w ramach IV Szachowego Grand Prix Starachowic rozegranego 4 maja br.w SP nr 6. Patronat nad rozgrywkami sprawuje starosta Adndrzej Matynia.

Nastepna wiadomosc:
ť Najlepsza nasza „12”

Poprzednia wiadomosc:
ť Sukcesy sportowców

W turnieju wystartowało 33 zawodników, w tym 9 seniorów. W klasyfikacji generalnej I miejsce zajął Roman Kaput, wyprzedzając Jerzego Kołaczyńskiego, Jerzego Sieka,Tomasza Banasika i Marka Sokolnickiego. W grupie zawodników kl. 0-III szkół podstawowych I miejsce zajął Jakub Baradziej, a na kolejnych uplasowali się: Kacper Leszczyński, Dawid Kruk, Marek Samsonowski i Klaudiusz Świątek, natomiast wśród kl. IV-VI wygrała Anita Janus, drugie miejsce zdobyła Martyna Kubiak, III -Klaudia Karpińska, IV- Hubert Zieliński, a V- Krystian Świątek.

W kategorii szkół ponadpodstawowych liderem turniejowych rozgrywek został Paweł Kaput, II miejsce zajął Jakub Bednarczyk, III -Karol Sikora i Michał Dębski –IV miejsce. W cyklu Grand Prix - TOP 5 prowadzą w swoich kategoriach: Roman Kaput, Natan Sojka, Klaudia Karpińska i Paweł Kaput.

Ostatni, dziewiąty turniej i finał IV Grand Prix Starachowic odbędzie się 1 czerwca w SP nr 6 o godz 17.