Szachiści pożegnali lato
Czwartek, 22 wrzesnia 2011r. (godz. 22:34)

W Szkole Podstawowej nr 6 odbył się 14 września Turniej Szachowy Juniorów "Pożegnanie Lata", zorganizowany przez Klub Szachowy GAMBIT i SP nr 6.

W turnieju wystartowało 27 zawodników, którzy grali 7 rund systemem szwajcarskim lub kołowym z tempem gry 10 minut na partię, a sędzią zawodów był Łukasz Kaput. W klasyfikacji generalnej I miejsce zajął Paweł Kaput, a kolejne: Anita Janus, Marcin Przepióra, Jakub Jary i Anna Sadłos, w kategorii juniorów starszych najlepiej zagrał Paweł Kaput, wyprzedzając Marcina Przepiórę i Michała Dębskiego, zaś wśród juniorów (SP kl. IV-VI) I miejsce przypadło Anicie Janus, II - Klaudiuszowi Świątkowi, a IIII- Klaudii Karpińskiej.

Wśród najmłodszych (SP kl. 0-III) wygrał Jakub Jary, drugie miejsce zajęła Anna Sadłos, a trzecie Natan Sojka. Trzech pierwszych zawodników w każdej z kategorii otrzymało pamiątkowe statuetki, które wręczył Roman Kaput - prezes Klubu Szachowego Gambit. Każdy z uczestników turnieju otrzymał pamiątkowy upominek.