Strzelali pod ziemią
Tego jeszcze nie było!
Piatek, 23 wrzesnia 2011r. (godz. 12:49)

Kto by pomyślał, że aby strzelać, będą musieli zjechać prawie 250 m w głąb ziemi. W takich właśnie warunkach rozgrywane są Podziemne Zawody Strzeleckie o "Kruch Solny " w Kopalni Bochnia, w których uczestniczyła czwórka zawodników " Świtu". Pojechali razem z kadrą wojewódzką i jak na debiut, poszło im całkiem dobrze.

Nastepna wiadomosc:
ť Kolejne sukcesy

Poprzednia wiadomosc:
ť Transfer młodego wychowanka

Zawody odbyły się od 9 do 11 września br. By konkurować z rywalami wszyscy musieli zjechać 250m pod ziemię, gdzie oprócz tradycyjnego strzelania, czekała ich także mała wycieczka do skarbów kopalni. Nawet te niecodzienne warunki nie przeszkodziły naszych zawodnikom w osiąganiu dobrych wyników.

W pistolecie pneumatycznym 40 strzałów (juniorzy młodsi) drugie miejsce zajął Łukasz Kiepas, z wynikiem 372 pkt. na 400 możliwych. Identyczną pozycję wśród pań zdobyła Paulina Tuźnik (366 pkt.), uczennica klasy pierwszej I LO. Miejsce piąte należało do Justyny Gadowskiej (359pkt), natomiast siódme zajęła Dominika Borcuch.

W konkurencji karabin pneumatyczny 40 strzałów świętokrzyska reprezentantka a zarazem zawodniczka klubu "Niedźwiadek Staszów" Andżelika Woszczyńska (tegoroczna Mistrzyni Polski) zdobyła V miejsce.

Mimo że nikt z naszym strzelców nie zakwalifikował się do niedzielnego finału, wspominać go będą dobrze, ponieważ czekało na nich wiele atrakcji nie tylko strzeleckich, m. in. tańce oraz kibicowanie przy dźwiękach orkiestry.