Finał wojewódzki w koszykówce dziewcząt!
Niedziela, 08 kwietnia 2012r. (godz. 23:14)

4 kwietnia w Miejskiej Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 4 im: Polskich Noblistów w Starachowicach odbył się Finał Wojewódzki w Koszykówce dziewcząt w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży GIMNAZJADA 2012.

Po zwycięstwach w Półfinałach Wojewódzkich awans do Finału zapewniły sobie Gimnazjum nr 1 i 4 ze Starachowic, Publiczne Gimnazjum z Oleśnicy i Gimnazjum nr 4 Kielce. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Faworytem do zwycięstwa były starachowickie gimnazja.

Przypuszczenia publiczności i bukmacherów były jak najbardziej właściwe, ponieważ to bezpośredni mecz miedzy tymi drużynami zdecydował kto na najbliższy rok zdobędzie tytuł najlepszej żeńskiej drużyny koszykówki w województwie świętokrzyskim.

Zaczęło się od szybkiego prowadzenia podopiecznych Sławomira Wilka 10:1. W kolejnych minutach meczu "Jedynka" uporządkowała grę i to koszykarki Tomasza Serka do przerwy prowadziły. Dłuższa ławka rezerwowych i lepsze zgranie drużyny z Gimnazjum nr 1 zaprocentowało wygraną 53 : 34.