Marian Sokolnicki mistrzem
Szachowe rozgrywki
Niedziela, 14 lutego 2010r. (godz. 12:55)

Zakończyły się szachowe mistrzostwa Starachowic 2009. Organizatorem rozgrywek był Klub Szachowy GAMBIT, Szkoła Podstawowa nr 6 w Starachowicach oraz Parafia MB Nieustającej Pomocy.

Nastepna wiadomosc:
ť Zmiany w zarządzie

Poprzednia wiadomosc:
ť Stadion marzeń

W styczniu zakończyły się trwające od października ub.r. rozgrywki. Mistrzostwa zgromadziły czołówkę najlepszych graczy w mieście. Walka trwała do ostatniej rundy, a ponieważ zwycięzca i zawodnik z II lokatą zdobyli tę samą ilość punktów o najwyższym podium zdecydowała punktacja pomocnicza. Dużą niespodziankę sprawił junior Szymon Wojtas który uplasował się na IV miejscu w klasyfikacji generalnej pokonując kilku utytułowanych seniorów.

Tytuł Mistrza Starachowic wywalczył Marian Sokolnicki, potwierdzając swoją klasę i formę z dawnych lat. I wicemistrzem Starachowic został Roman Kaput, II - Jerzy Kołaczyński, a tytuł Najlepszego Juniora Mistrzostw Starachowic 2009 przypadł w udziale Szymonowi Wojtasowi. Uroczysta dekoracja zwycięzców odbyła się w Szkole Podstawowej nr 6, gdzie pamiątkowe puchary i dyplomy wręczył najlepszym wiceprezes Klubu Szachowego GAMBIT Grzegorz Wojtas.

III Grand Prix Starachowic

3 lutego br. rozegrano w Szkole Podstawowej nr 6 V Szachowy Turniej z cyklu Grand Prix Starachowic. Wystartowało 21 zawodników ze Starachowic w tym 7 seniorów.

W klasyfikacji generalnej turnieju seniorów I miejsce zajął Roman Kaput, na II uplasował się Marian Sokolnicki, a na III Marek Sokolnicki. Najlepszym juniorem turnieju został Szymon Wojtas, zaś najlepszą zawodniczką turnieju Anita Janus. W kategorii Szkoły Podstawowe kl. 0-III zwyciężył Klaudiusz

Świątek, wyprzedzając Marcina Fąfarę i Jakuba Jarego, wśród uczniów SP kl. IV-VI prym wiódł Szymon Wojtas, na II miejscu była Anita Janus, a na III Klaudia Karpińska. Najlepszym zawodnikiem w kategorii szkół ponadpodstawowych został Karol Sikora, a kolejne miejsca zajmują Paweł Kaput i Jakub Bednarczyk.