Celem był sukces
Kolejne punkty na koncie "Świtu"
Niedziela, 17 czerwca 2012r. (godz. 21:10)

Agata Nowak wygrała kolejne zawody, tym razem w Bydgoszczy. W rywalizacji o Złoty Muszkiet i Złotą Krócicę znów była pierwsza. Cieszy też piąte miejsce Justyny Gadowskiej, która w pistolecie sportowym wystrzelała swoją "życiówkę". Szkoda tylko, że Marcie Fiślak nie udało się wskoczyć wyżej niż na dwunastą pozycję.

Agata od kilku miesięcy wygrywa wszystkie zawody eliminacyjne do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i to z przewagą ok 15 pkt. Mimo tak dobrej formy, nadal jest bardzo obowiązkowa, systematycznie zjawia się na treningach, gdzie pod okiem trenera - Marka Ratajskiego, przygotowuje się do eliminacji strefowych, ostatnich zawodów przed olimpiadą, jakie odbędą się 15-17 czerwca w Starachowicach.Pełna podziwu dla jej osiągnięć jest Małgorzata Wadowska, która docenia jej zapał oraz determinację.

- Wierzę w jej możliwości i życzę samych sukcesów - mówi trenerka.

Justyna Gadowska, również podopieczna trenerki, podczas zawodów w Bydgoszczy wystrzelała swoją "życiówkę" w pistolecie sportowym 30+30 strzałów. Z zawodów na zawody podwyższa swoje wyniki. Dla Marty Fiślak, która zajęła 12. miejsce, nie był to także najgorszy start, choć oczywiście zawsze mogło być lepiej. W pistolecie pneumatycznym zdobyła III klasę sportową, a tym samym awans do Finału OOM. Czeka ją jeszcze jeden sprawdzian w Starachowicach.

Do finału OOM zakwalifikowali się też Łukasz Kiepas i Mikołaj Panaszewski, ale naszych zawodników może być więcej po zawodach strefowych, jakie odbędą się w naszym mieście. Oczywiście trzymamy kciuki.