Poniedzialek, 09 lipca 2012r. (godz. 16:14)

Zakończył się V Szachowy Grand Prix Starachowic.Organizatorami rozgrywek są Klub Szachowy Gambit oraz Szkoła Podstawowa nr 6 w Starachowicach.

Nastepna wiadomosc:
ť Łysica ze "Stalówką"!

Poprzednia wiadomosc:
ť Echa Mistrzostw Okręgu

W finałowym turnieju wystartowało 33 zawodników w tym 6 seniorów, a grali systemem szwajcarskim 7 rund z tempem gry 10 minut na zawodnika. W klasyfikacji generalnej turnieju TOP-5, pierwsze miejsce zajął Piotr Jędras z Victorii Kielce, na II uplasował się Piotr Ciechoński z "Awansu" Żyrzyn, a kolejne zajęli Adam Choina- Hetman Ostrowiec, Michał Choina - Hetman Ostrowiec oraz Marek Sokolnicki- Gambit Starachowice, Zwycięzcami rozgrywek w poszczególnych kategoriach wiekowych, pierwsze trzy miejsca zajęli: Piotr Ciechoński, Marek Sokolnicki i Zdzisław Komorniczak (seniorzy), Piotr Jędras, Adam Choina i Szymon Kaczyński (szkoły ponadpodstawowe), Michał Choina, Krzysztof Cieślik i Katarzyna Figiel (szkoły podstawowe kl. IV-VI), Tomasz Szczepanowski, Dawid Kruk i Anna Sadłos (szkoły podstawowa kl. 0-III). Najlepszą zawodniczka została natomiast Katarzyna Figiel z Gambitu Starachowice.

Dziewiąty turniej Grand Prix Starachowic zakończył dziewięciomiesięczne zmagania szachistów., w których rywalizowało 79 zawodników, w tym 26 seniorów. Po raz pierwszy wzięła w nim udział tak liczna grupa szachistów spoza powiatu starachowickiego: z: Ostrowca, Skarżyska, Radomia i Kielc. Łącznie spoza regionu wzięło udział 29 szachistów.