AAA
Uczyli się od najlepszych
Trening na światowym poziomie
Niedziela, 14 pazdziernika 2012r. (godz. 16:24)

Prezes Akademii Piłkarskiej Staru Starachowice, jako jeden z nielicznych w kraju, wziął udział w szkoleniu, prowadzonym przez Eddiego van Schaicka oraz Arnolda Mührena z Akademii Ajaxu Amsterdam, jednej z najlepszych szkółek piłkarskich na świecie. Zawdzięcza to programowi "Szkółki piłkarskie NIVEA" i internautom, którzy pomogli szkole zwyciężyć w konkursie.

Prezes Akademii Piłkarskiej Staru Starachowice, jako jeden z nielicznych w kraju, wziął udział w szkoleniu, prowadzonym przez Eddiego van Schaicka oraz Arnolda Mührena z Akademii Ajaxu Amsterdam, jednej z najlepszych szkółek piłkarskich na świecie. Zawdzi
Prezes Akademii Piłkarskiej Staru Starachowice, jako jeden z nielicznych w kraju, wziął udział w szkoleniu, prowadzonym przez Eddiego van Schaicka oraz Arnolda Mührena z Akademii Ajaxu Amsterdam, jednej z najlepszych szkółek piłkarskich na świecie. Zawdzi
fot. Gazeta Starachowicka

Była to jedna z dwóch świętokrzyskich placówek, która przystąpiła we wrześniu do programu szkoleniowego pod kierunkiem Eddiego van Schaicka oraz Arnolda Mührena z Akademii Ajaxu Amsterdam w profesjonalnym centrum sportowo-treningowym REMES w Opalenicy. Dzięki projektowi NIVEA, wybrani trenerzy z Polski, w tym także Waldemar Rak z Akademii Piłkarskiej Staru Starachowice, poznawali techniki budujące nie tylko umiejętności dzieci, ale przede wszystkim kształtujące ich charakter i osobowość oraz rozwijające sportową pasję.


- Nasza szkółka powstała niecały rok temu, ale cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Mamy zrzeszonych już blisko 80 młodych zawodników, dlatego nasze potrzeby stają się coraz większe. Dzięki programowi "Szkółek piłkarskich NIVEA", możemy działać bardziej profesjonalnie, co już przekłada się na rosnącą liczbę chętnych do udziału w zajęciach. Ponadto, dostęp do eksperckiej wiedzy pozwolił naszym trenerom wzorować się na pracy kadry jednej z najlepszych szkółek piłkarskich na świecie i jeszcze lepiej rozwijać umiejętności techniczne oraz społeczne najmłodszych - powiedział GAZECIE Waldemar Rak, trener szkółki piłkarskiej w Starachowicach.

Po dynamicznych, pełnych sportowych wyzwań dniach w Opalenicy, przebiegających pod patronatem "Szkółek piłkarskich NIVEA", trenerzy są już gotowi przekazać wiedzę swoim adeptom, zwłaszcza że dzięki programowi NIVEA mają też dostęp do platformy internetowej Ajax on-line Academy, która umożliwia im samodzielne układanie planu szkoleniowego dla podopiecznych. Każda ze szkół uczestniczących w projekcie ma za zadanie prowadzić treningi zgodnie z zawartymi w niej wskazówkami. Jednocześnie zespoły zdobywać będą punkty za liczbę trenowanych drużyn, aktywne korzystanie z uzyskanego dostępu do Ajax on-line Academy oraz poziom zaangażowania w prezentowaniu swoich osiągnięć na stronie www.szkolkiNIVEA.pl. Dziesięć najlepszych zaproszonych zostanie do udziału w turnieju "Szkółek Piłkarskich NIVEA", który odbędzie się w czerwcu 2013 r. Sześć zwycięskich drużyn wraz z trenerami wyjedzie natomiast do siedziby klubu Ajax Amsterdam na letni obóz szkoleniowy. Wszystkie drużyny otrzymały też dodatkową pomoc w postaci wysokiej klasy sprzętu sportowego - bramek, piłek, stoperów, tablic taktycznych, ram teleskopowych oraz kompletnych strojów piłkarskich.

Teraz inicjatywa leży po stronie rodziców, rodzeństwa czy dziadków, którzy mogą wspierać oraz rozwijać dziecięce pasje, zapisując najmłodszych do "Szkółek piłkarskich NIVEA". To może być początkiem wspaniałej, piłkarskiej przygody, która sprawi radość maluchowi i doskonale zintegruje całą rodzinę.

(An)

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

REKLAMA