Szachowa rywalizacja trwa
Grand Prix miasta
Czwartek, 17 stycznia 2013r. (godz. 21:40)

Czwarty turniej w ramach Szachowego Grand Prix Starachowic odbył się 2 stycznia br. w Szkole Podstawowej nr 6.

Cykl rozgrywek składa się z dziewięciu turniejów, a w kolejnym wystartowało 29 zawodników, w tym 7 seniorów. Zawodnicy grali systemem szwajcarskim 7 rund z tempem gry 10 minut na zawodnika. Po raz drugi zwyciężył Zdzisław Komorniczak (Gambit Starachowice) i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Grand Prix. Drugi w turniejowych rozgrywkach był Roman Kaput, trzeci Tomasz Szczepanowski, na czwartym uplasował się Jerzy Sitek, a z piątego cieszył się Sławomir Zieliński. Wśród seniorów wygrał Zdzisław Komorniczak, wyprzedzając Romana Kaputa i Jerzego Sitka. W kategorii szkół podstawowych prym wiodła Anita Janus, pokonując Krzysztofa Lefka i Jakuba Bednarczyka. Zdobyła także tytuł najlepszej zawodniczki.

W klasyfikacji wiekowej, klasy IV - VI, bezkonkurencyjny był Piotr Małecki, a kolejne miejsca zajęli Olaf Rączka (II) i Katarzyna Figiel (III). Wśród juniorów (klasy 0 - III) zdecydowanie wygrał Tomasz Szczepanowski, ale niezły wynik uzyskał też Jakub Harabin (drugie miejsce) i Marek Samsonowski (trzecie).