Zawodnicy Ludowego klubu Biegacza "Rudnik" zdobyli kolejne medale
Mistrzostwo Europy w zasięgu ręki
Poniedzialek, 29 kwietnia 2013r. (godz. 23:03)

Zawodnicy Ludowego klubu Biegacza "Rudnik" zdobyli kolejne medale - tym razem w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich Stylem Anglosaskim na Krótkim Dystansie. Zawody odbyły się w dniach 12 - 13.04 b.r w Ustrzykach Dolnych. Złoty medal zdobyła Agnieszka Filipowska z Młynka a srebrny wywalczył Mateusz Borkowski z Krynek. Ważnym sukcesem okazało się zakwalifikowanie biegaczy "Rudnika" do Mistrzostw Europy w Biegach Górskich Stylem Anglosaskim na Krótkim Dystansie we francuskim Gap.

Zawodnicy Ludowego klubu Biegacza "Rudnik"
Zawodnicy Ludowego klubu Biegacza

Pomimo bardzo trudnych warunków: silny wiatr, niska temperatura powietrza i błotnista nawierzchnia, biegacze z "Rudnika" wspaniale poradzili sobie z przeciwnościami. W kategorii młodszych juniorek na dystansie 2,5 km, I miejsce zajęła Agnieszka Filipowska z czasem 10,32 min., dziesiąta była Monika Filipowska (12,56 min), a z 15 lokatą bieg ukończyła Natalia Góra (15,08 min.) W kategorii młodszych juniorów na dystansie 4 km jako drugi bieg ukończył Mateusz Borkowski z czasem 15.00 min.

W kategorii młodziczki, na dystansie 1,5 km na X miejscu była Maja Dyoniziak (7,59 min.), a siedemnasta Ilona Wójcik (9,55 min.). Na 26 klubów z Polski, LKB "Rudnik" zajął trzecią lokatę. 7 lipca odbędą się mistrzostwa Europy we Francji.