Kisiel i Siebyła na podium Mistrzostw Europy!
Poniedzialek, 23 wrzesnia 2013r. (godz. 23:49)

Z dwoma medalami Mistrzostw Europy powrócili do Starachowic młodzi kickbokserzy Klubu Sportowego. W Krynicy na podium - w biało-czerwonych strojach reprezentacji - stanęli Ernest Kisiel oraz Robert Siebyła.

Za nami ponadtygodniowe emocje związane z kickbokserskimi Mistrzostwami Europy kadetów i juniorów. W Krynicy Zdroju o medale i tytuły mistrzowskie rywalizowali reprezentanci aż 35 krajów. W kadrze reprezentacji Polski znalazła się trójka wychowanków Klubu Sportowego "Dragon", którzy wiązali spore nadzieje i cele z występem w Krynicy. Impreza zakończyła się ostatecznie wielkim sukcesem reprezentantów Polski, w tym również podopiecznych Marka Jasińskiego.

Starachowiczanie powracają z Krynicy z dwoma medalami. Kadet Ernest Kisiel wywalczył srebrny medal w kicklight w kategorii wagowej do 57 kg, a junior Robert Siebyła otrzymał brązowy medal w rywalizacji K1 w kategorii do 45 kg. Trzeci z naszych zawodników - Damian Śpiewak tym razem zakończył swój występ na europejskim czempionacie bez medalu.

Trzy zwycięstwa Ernesta

Ernest Kisiel podczas krynickich mistrzostw wygrał swoje trzy pierwsze walki. Najpierw pokonał pewnie reprezentanta Rumunii Hadi Paydara 3:0. W ćwierćfinale Kisiel pewnie zwyciężył Irlandczyka Davida Slaneya i zapewnił sobie co najmniej brązowy medal. W półfinale starachowiczanin wygrał z Francuzem Ilanem Durand. W ten sposób awansował do wielkiego finału, którego stawką był tytuł mistrzowski. Pojedynek z Włochem Antonio Barberą zakończył się jednak porażką Polaka. Ernest Kisiel przegrał finał, ale wywalczył srebrny medal i udowodnił swoje nieprzeciętne umiejętności. Doświadczenie zdobyte w Krynicy z pewnością będzie procentować w przyszłości. W każdej z czterech walk mistrzowskich Kisiel zaprezentował swoje spore możliwości.

Tylko Rosjanie lepsi

Brązowy medal wywalczył natomiast Robert Siebyła, który w juniorskim K1 w kategorii do 45 kg miejsce na podium zapewnił sobie już po pierwszej walce. Starachowiczanin przegrał z Vasily Uszakowem w półfinałowej walce i zajął trzecie miejsce w tej kategorii. W finale Uszakow pokonał swojego rodaka Dmitry Bazowa.

Dziewięciu zawodników rywalizowało o tytuł Mistrza Europy w kategorii juniorów K1 (kat. do 57 kg). W tym gronie był również Damian Śpiewak. Zawodnik Klubu Sportowego "Dragon" w ćwierćfinale trafił na Francuza Manuela Vuillamy. Walka Śpiewaka z Vuillamy zakończyła się zwycięstwem tego drugiego i starachowiczanin pożegnał się z dalszą rywalizacją. Mistrzem Europy został w tej kategorii Rosjanin

Timur Nadrov.

W klasyfikacji medalowej mistrzostw najlepsi okazali się Rosjanie, którzy w Krynicy zdobyli aż 164 medale (w tym 70 złotych). Drugie miejsce zajęli Włosi (26 złotych medali). Na trzecim miejscu znaleźli się Polacy, którzy przez tydzień rywalizacji wywalczyli 81 krążków. Reprezentacja Polski sięgnęła po 19 tytułów mistrzowskich. Do złotych medali Polacy dołożyli jeszcze 25 srebrnych krążków oraz 37 w kolorze "brązu".