AAA
19 lipca zapraszamy na charytatywny Maraton Dance "Z sercem dla Gosi"
Niedziela, 13 lipca 2014r. (godz. 16:02)

Cztery godziny wspaniałej zabawy, sześciu wspaniałych instruktorów i tysiące spalonych kalorii - tak będzie 19 lipca na charytatywnym Maratonie Dance "Z sercem dla Gosi", organizowanym przez dziennikarzy Gazety Starachowickiej wspólnie z Fundacją "Z uśmiechem". Razem z nami zatańczą Mistrzowie Europy w bilardzie. Będą również "Dragoni", a być może też Dawid Kasperski oraz Jarosław Olech. Tego nie można po prostu przegapić!

Z sercem dla Gosi
Z sercem dla Gosi
fot. Gazeta Starachowicka
Z sercem dla Gosi
Z sercem dla Gosi
fot. Gazeta Starachowicka

19 lipca na Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach odbędzie się charytatywny Maraton Dance na rzecz Małgosi Sobczyk, 15 -letniej mieszkanki naszego miasta, która od urodzenia musi się zmagać z wieloma przypadłościami.


Urodziła się z całym zespołem wad rozwojowych. Miała zrośnięty odbyt, refluks moczowy i wadę serca. Lekarze musieli wyłonić jej sztuczny narząd, a potem rozdzielić też układ moczowy z płciowym. Kilka lat temu wszczepiono jej przetokę Malonea do cewnikowania układu pokarmowego oraz przetokę do cewnikowania układu moczowego.

Do tego ma chore serce, a w czerwcu br. usunięto jej jedną z nerek. W tej chwili czuje się dobrze, ale wymaga dalszego leczenia. Konieczna jest operacja serca. Dlatego chcemy jej pomóc, organizując pierwszą tego rodzaju imprezę fitnesowo-taneczną. Pomaga nam w tym Fundacja "Z uśmiechem" oraz wolontariusze, którzy będą z nami na maratonie.

Imprezę zgodziła się poprowadzić Donata Sokół, która każdego potrafi zagrzać do ćwiczeń. Na scenie pojawi się szóstka wspaniałych instruktorów: Paula Kowalska z Pure Jatomi Fitness Kielce Echo, Ilona Piwowarczyk z Kombinatu Formy w Skarżysku-Kamiennej, Ania Wrona z Lemon Star Klub Fitness w Starachowicach, a także Mirosław Cielątkowski, znany w Szydłowcu tancerz oraz instruktor tańca, laureat wielu prestiżowych wyróżnień oraz Agnieszka Nowak i Artur Cieślik, którzy przyjadą tu z Suchedniowa. Każdy, kto tylko przyjdzie znajdzie tu coś dla siebie. Można będzie potańczyć, ale i dopingować.

W planach mamy też licytacje koszulek oraz gadżetów, przekazanych nam przez sportowców. Swoją obecność zapowiedzieli Mistrzowie Europy w bilardzie. Będzie z nami na pewno Katarzyna Wesołowska Mistrzyni Europy w odmianie 10 bil którą swoją klubową koszulkę z autografem odda w dobre ręce za niewielką opłatą "Z sercem dla Gosi". Nie wykluczone, że dotrą do nas też inni mistrzowie z tej właśnie dziedziny sportu. Ich nazwiska na razie niech pozostaną tajemnicą. Wiadomo na pewno, że dla tych najwytrwalszych będą gadżety bilardowe oraz lekcje gry w bilard pod okiem Mistrzów Bilardowych Wspierać nas będą też kickbokserzy z rodzimego "Dragona".

Niewykluczone, że zjawi się: Dawid Kasperski, 13-krotny Mistrz Polski w K-1, zdobywca Pucharu Świata i brązowego medalu na Mistrzostwach Europy, który trenuje teraz w Puncherze Wrocław oraz występujący w barwach Wikinga Jarosław Olech, najwybitniejszy polski trójboista i drugi najlepszy zawodnik w historii świata w kwalifikacji open.

W organizacji pomaga nam wiele osób. Salę udostępnia nam nieodpłatnie Miejskie Centrum Rekreacji i Wypoczynku w Starachowicach, plakaty drukuje R.R. Donnelley, cukierki dla uczestników zapewnia hurtownia cukierków "MAT", a drobne gadżety - ZEC oraz PWiK. Każdy kto weźmie udział w imprezie będzie mógł też skorzystać z pomiaru ciała i porad dietetyków z Natur House w Starachowicach oraz zmierzyć sobie ciśnienie i cukier u pracowników Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej, a od strony medycznej czuwać będą nad wszystkim pracownicy starachowickiego oddziału Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach. Będzie też niespodzianka w postaci wejściówek do Klubu Lemon Star Fitness w Starachowicach, dla najwytrwalszych maratończyków i maratonek. Warto więc będzie dać z siebie wszystko!

Pokażmy, że wspólnie jesteśmy coś w stanie zdziałać. Zatańczmy tego dnia razem "Z sercem dla Gosi". Startujemy o godzinie 16.00! Akcję wspiera medialnie GAZETA STARACHOWICKA, a honorowy patronat sprawuje nad nią Prezydent Miasta Starachowice Sylwester Kwiecień oraz Starosta Starachowicki Andrzej Matynia.

Źródło: Gazeta Starachowicka

Dołącz do nas na Facebooku!

REKLAMA