Wyniki - turnieju piłkarskiego o Puchar Starosty Starachowickiego
Poniedzialek, 10 sierpnia 2015r. (godz. 13:44)

W niedzielę 9 sierpnia br. - przy temperaturze sięgającej 36oC - na mirzeckim obiekcie sportowym "Orlik 2012" rozegrany został Turniej Piłkarski o Puchar Starosty Starachowickiego. Organizatorem turnieju było Mirzeckie Towarzystwo Sportowe "Leonard". W turnieju zmierzyły się cztery drużyny z Gminy Mirzec: z Małyszyna, Gadki, Mirca, Tychowa Nowego i po jednym z Miasta Starachowice oraz Gmin Pawłów i Brody. Mimo zapowiedzi zabrakło drużyny z Miasta i Gminy Wąchock, którą zastąpiła drużyna z Trębowca. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Starosta Starachowicki Dariusz Dąbrowski, który ufundował dla uczestników turnieju pamiątkowe medale, puchary za pierwsze trzy miejsca i statuetki dla króla strzelców turnieju oraz dla najlepszego bramkarza. Na otwarciu turnieju obecny był też Zastępca Wójta Gminy Mirzec Dariusz Stachowicz oraz prowadzący turniej członkowie MTS Leonard: Prezes Andrzej Strzelec wraz z Jerzym Miśkiewiczem, Mariuszem Chmielewskim, Ryszardem Nowakiem i Mirosławem Sewerynem.

Rywalizacja I fazy turnieju odbyła się w dwóch grupach. W grupie A systemem "każdy z każdym" zmierzyły się drużyny z Gadki, Trębowca, Mirca i Rzepina. W grupie B drużyny z Małyszyna, Starachowic (Majówka), Tychowa Nowego i zespół Czarni Ruda. Do półfinałów awansowały drużyny z Gadki, Rzepina, Tychowa Nowego i Małyszyna. Czołowa czwórka to drużyny niezwykle wyrównane, które w decydujących starciach dzieliła różnica jednej bramki. W półfinałach drużyna z Rzepina pokonała drużynę z Tychowa Nowego 1:0, również drużyna z Gadki pokonała drużynę z Małyszyna 1:0. W meczu o trzecie miejsce zawodnicy z Tychowa Nowego wygrali z zawodnikami z Małyszyna także 1:0. W finale padło trzy bramki drużyna z Gadki pokonała drużynę z Rzepina stosunkiem bramek 2:1.

Końcowa klasyfikacja
1. Gadka
2. Rzepin
3. Tychów Nowy
4. Małyszyn
Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Michał Nowakowski (Tychów Nowy), a najlepszym strzelcem został Mateusz Kania (Rzepin). Puchary, statuetki i okolicznościowe medale w imieniu Starosty Starachowickiego Dariusza Dąbrowskiego, który w tym czasie uczestniczył w uroczystych obchodach rocznicy rozbicia więzienia niemieckiego w Starachowicach wręczyli członkowie MTS Leonard.
Opiekę medyczną turnieju zapewnił komendant gminny Paweł Staszałek z OSP Mirzec, a oprawą muzyczną i akustyczną zajął się Paweł Spadło.

źródło: Starostwo Powiatowe w Starachowicach