AAA
Kolejny turniej w ramach X Grand Prix Starachowic w Siatkówce Plażowej za nami
Czwartek, 21 lipca 2016r. (godz. 11:53)

Para Michał Koryciński / Sylwester Janek z Radomia wygrała drugi turniej Grand Prix Starachowic w siatkówce plażowej. W finałowym pojedynku pokonali oni w dwóch setach parę Krzysztof Jary / Jacek Rejczak.

Jedenaście par wzięło udział w drugim turnieju wakacyjnego cyklu w siatkówce plażowej. W rozgrywanym na boisku przy kąpielisku "Piachy" niedzielnym turnieju znów było emocjonująco. Tym razem jednak starachowiccy zawodnicy okazali się niezwykle gościnni i turniejowe zwycięstwo padło łupem pary z Radomia.


Para Michał Koryciński/Sylwester Janek bez większych problemów awansowała do fazy pucharowej turnieju, a w meczu ćwierćfinałowym pewnie pokonali 21:13 parę Pierko/Płatek. W półfinałowym pojedynku ich rywalem byli natomiast Hubert Kuźdub i Krystian Wrzesień. Kibice liczyli na nieco bardziej wyrównany pojedynek, ale para z Radomia dosyć szybko "załatwiła" kwestię awansu do finału wygrywając 21:10.

Poza nimi w najlepsze czwórce turnieju znalazło się jeszcze miejsce dla pary Krzysztof Jary / Jacek Rejczak oraz Macieja Kosowskiego (triumfatora inauguracyjnego turnieju), który tym razem grał wspólnie z Damianem Goryckim. Ten pojedynek dostarczył nieco więcej emocji, a lepsi w nim okazali się Jary/Rejczak ogrywając rywali 21:17.

W meczu o 3. miejsce Kuźdub/Wrzesień wygrali z parą Kosowski/Gorycki po trzysetowej walce 2:1. Pierwszą partię wygrali co prawda Kosowski z Goryckim (15:10), ale już kolejnych setach górą byli "Czacha" i "Krystek" zwyciężając 15:11 i 15:5.

W finałowym pojedynku lepsi natomiast okazali się radomianie. Para Koryciński / Janek w pierwszym secie wygrali 15:13, ale już w kolejnej partii ich zwycięstwo było wyższe (15:7). Turniej zakończył się zwycięstwem gości z Radomia, którzy wygrywając zawody w Starachowicach dołożyli do swojej kolekcji zwycięstw w całej Polsce kolejne miasto. Gratulujemy!

Jacek Rejczak przegrywając po raz drugi w tej edycji Grand Prix w finale turnieju dołożył do klasyfikacji generalnej znów 15 punktów i w ten sposób zrównał się z Maciejem Kosowskim. Obaj przewodzą tej klasyfikacji z dorobkiem 30 oczek. Po 20 punktów na swoim koncie mają nieobecny tym razem Michał Dziarmaga oraz triumfatorzy turnieju nr 2 Michał Koryciński i Sylwester Janek. Szóste miejsce zajmuje Tomasz Wawrzak z dorobkiem 17 punktów.

Kolejny turniej cyklu organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Stowarzyszenie Miłośników Siatkówki "Absolwenci" zaplanowany został na ostatnią niedzielę lipca (31 lipca). Udział w turnieju jest jak zwykle bezpłatny, a start turnieju organizatorzy zaplanowali na godzinę 9.00. Zapraszamy!źródło: UM w Starachowicach/ Leszek Kowalski

REKLAMA