AAA
Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice z ministerialnym dofinansowaniem
Poniedzialek, 05 marca 2018r. (godz. 10:48)

Ministerstwo Sportu i Turystyki rozstrzygnęło program "Sport dla Wszystkich" i przyznało dofinansowanie dla ponad 300 podmiotów z całej Polski. W gronie wybranych podmiotów znalazło się również Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice.

fot. źródło:FB Zabiegane Starachowice

Znamy już rozstrzygnięcia tegorocznej edycji programu ministerialnego "Sport dla Wszystkich". W opublikowanym w ubiegłym tygodniu zestawieniu przyznanych środków finansowych znajdują się aż 352 podmioty. Łączna kwota dofinansowania na realizację zadań w 2018 roku wyniosła 24 miliony złotych.


Dofinansowanie na zadania z zakresu upowszechniania sportu w społeczeństwie - realizowane w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku - w ramach programu "Sport dla Wszystkich" otrzymało również Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice, skupiające miłośników biegania i aktywnego stylu życia otrzymało ministerialne wsparcie w wysokości 25 tysięcy złotych.

Cele programu:

Przypomnijmy, iż celem programu Ministerstwa Sportu i Turystyki było między innymi zwiększenie aktywności fizycznej społeczeństwa, w różnych grupach społecznych i środowiskowych oraz wspieranie inicjatyw i działań na rzecz rozwoju sportu dla wszystkich.

W ramach Programu "Sport dla Wszystkich" dofinansowywane zostały następujące zadania:

- Upowszechnianie sportu w rodzinie oraz w różnych grupach społecznych;

- Upowszechnianie sportu w środowisku wiejskim;

- Wspieranie organizowanych w Polsce sportowych przedsięwzięć realizowanych w ramach rządowego programu "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą";

- Wspieranie projektów sportu dla wszystkich (poz. 1-3) realizowanych przez fundacje działające w obszarze kultury fizycznej.


źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA