AAA
Konferencja młodzieżowych radnych "Twój problem, to nasz problem"
Poniedzialek, 16 kwietnia 2018r. (godz. 09:48)

W sali Olimpia Urzędu Miejskiego w Starachowicach, w piątek 13 kwietnia, odbyła się konferencja młodzieżowych rad miasta pt. "Twój problem, to nasz problem".

W konferencji udział wzięli przedstawiciele 8 młodzieżowych rad miasta z teren województwa świętokrzyskiego, m.in. z Kunowa, Suchedniowa, Radoszyc.


Agencja Reklamy Marecki.name

Tematy poruszane w trakcie konferencji zostały podzielone na 4 bloki dyskusyjne:
I - Niechęć dorosłych do pomagania młodym ludziom,
II - Brak komunikacji wewnątrz młodzieżowej rady,
III - Słaba aktywność radnych,
IV - Problemy natury prawnej: statut, wybory, budżet + art. 5b ustawy o samorządzie gminnym mówiący o młodzieżowych radach.

Jak mówi Dominika Chmielewska, przedstawicielka Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice: - Konferencja została zorganizowana, ponieważ wiemy, że młodzieżowe rady miast mają problemy. Dzięki temu, że teraz wymienimy się doświadczeniami, pomożemy im oraz pomożemy sobie, bo jak wiadomo uczymy się od innych... Pod koniec października chcemy zorganizować kolejne spotkanie, które będzie odpowiedzią na dzisiejszą konferencję. Chcemy aby osoby, które są dziś z nami, ponownie nas odwiedziły i powiedziały, które problemy udało im się rozwiązać, a których nie. -

Warsztaty poprowadziły Liliana Jabłko, Anna Podzielna, Izabela Rak, Eliza Wzorek. Porad prawnych udzielała radca prawny pani Marlena Hallman.

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English