Mistrzowie matematyki wybrani
Po raz drugi
Czwartek, 05 maja 2011r. (godz. 23:37)

W Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów, odbył się 29 kwietnia finał II konkursu o tytuł „Mistrza Matematyki Starachowic”. O to zaszczytne miano walczyło 40 uczniów szkół podstawowych z terenu naszego miasta.

Konkurs skierowany był do młodzieży z klas IV, V i VI, a rywalizowali w nim finaliści etapów szkolnych. Podczas turnieju uczniowie musieli rozwiązać test, składający się z kilkunastu pytań zamkniętych i otwartych, oceniany przez komisję w składzie: Jolanta Połeć, Beata Nowak i Ewelina Siwiec – Gąsior.

W kategorii klas IV tytuł Mistrza przypadł Jakubowi Zatorskiemu (SP nr 9). Pierwsze miejsce zdobył Piotr Dąda (Społeczna Szkoła Podstawowa), drugi był Jan Wawszczak (SSP), a trzecie zdobyła Agnieszka Migus (SP nr 2). Z klas V najlepiej wypadł Wojciech Tarczoń (SP nr 9) i to on zgarnął tytuł Mistrza.

Natomiast pierwsza nagroda trafiła do rąk Joanny Zapały (SP nr 2). Drugie wywalczył Maciej Pietras (SP nr 11), a trzecie otrzymała Natalia Grądziel (SP nr 1). Mistrzem matematyki z szóstoklasistów okazał się Mateusz Szwed (SP nr 10).

Laureatkom pierwszego miejsca była Hanna Woskowicz (SSP). Drugą pozycję zdobyła Paulina Spadło (SP nr 1), a trzeci był Norbert Sikorski (SP nr 9). W klasyfikacji drużynowej najlepiej wypadła Szkoła Podstawowa nr 9 i to jej przyznano tytuł Szkoły Mistrzów Matematyki.

Konkurs urozmaicił program artystyczny przygotowany przez klasę II ai, pod kierunkiem Doroty Krzciuk. Sporą atrakcją okazała się gra edukacyjna pt. „Chłopska Szkoła Biznesu”, w którą zabawić się mógł każdy uczestnik turnieju, a ufundowało ją Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Patronat nad konkursem sprawował prezydent miasta Wojciech Bernatowicz i Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty, którzy ufundowali nagrody, podobnie jak sponsorzy: starachowicka Rada Rycerzy Kolumba, Europejski Instytut Edukacji Engram z Krakowa i Związek Nauczycielstwa Polskiego.