AAA
9. Noce Teatralne już w najbliższy piątek
9. Noce Teatralne już w najbliższy piątek
Wtorek, 17 wrzesnia 2019r. (godz. 07:51)

Stowarzyszenie Promocji Talentów przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach w partnerstwie ze Starachowickim Centrum Kultury, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach i Młodzieżowym Domem Kultury w Starachowicach zapraszają na 9 Noce Teatralne.

fot. źródło: MDK

20 września (piątek) 2019 r. od godziny 19.00 - Hala spustowa Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Wstęp wolny!


PROGRAM:
19.15 - Eko Teatr "Hamlet w butelce" - Starachowice
20: 00 - Teatr Panopticum "Buziaki" - Lublin
21.00 - Artur Barciś Show

Podczas Nocy teatralnych czynny będzie bufet teatralny.

Zadanie jest współfinansowane przez Urząd Marszałkowski, Powiat Starachowicki i Gminę Starachowice.

Na scenie wystąpią:
1. "Hamlet w butelce" - Eko Teatr - Stowarzyszenie "Głowa do góry" i Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach.
EkoTeatr
to teatr doraźny teatr, który działa od września 2019 roku, w ramach projektu "Hamlet w butelce". Młodzi ludzie chcą zwrócić uwagę na problem ze wszechogarniającym i zalewającym nas zewsząd plastikiem. To głos młodych w bardzo ważnej sprawie! Projekt "Hamlet w butelce" jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019 - 2021 oraz ze środków Województwa Świętokrzyskiego.
Etiuda: Hamlet w butelce
Biorą udział: Maria Daniszewska, Roksana Derlatka, Adrian Dwojak, Natalia Gębura, Julia Jagiełło, Klaudia Jędrzejczyk, Igor Kaczorowski, Leon Kaczorowski, Bartosz Kołacz, Dominika Kubik, Julia Łaszewicz, Dominik Telec, Bartosz Zaborski.
Reżyseria: zespołowa
Scenariusz: zespołowy

2. Spektakl "Buziaki" TEATR PANOPTICUM Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie
TEATR PANOPTICUM
Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie swoją działalność artystyczną i edukacyjną prowadzi już od 34 lat, w ciągu których setki młodych pasjonatów zdobywało swoje pierwsze teatralne doświadczenia i warsztat aktorski. Bardzo wielu z nich zostało znanymi aktorami, reżyserami i krytykami teatralnymi, współpracują z polskimi i zagranicznymi teatrami, filmem, radiem oraz telewizją. Teatr Panopticum jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych nagród zdobywanych na prestiżowych konkursach i festiwalach. Powstało o nim kilka telewizyjnych reportaży i filmów dokumentalnych. Dwa nagrodzone Złotą Maską spektakle zostały zarejestrowane oraz emitowane przez TVP1. Teatr odbył też wiele podróży artystycznych po Europie, a w listopadzie 2018 r. uczestniczył w XX Internacional "Chopin & Friends" Festival w Nowym Jorku, na zaproszenie New York Dance & Arts Innovations, gdzie z dużym sukcesem zaprezentował spektakl "Zwycięstwo Kobiet".
Założycielem Teatru Panopticum jest Mieczysław Wojtas, który kieruje nim od początku do chwili obecnej. Od 10 lat z teatrem współpracuje Piotr Tesarowicz, twórca muzyki i aranżacji wokalnych do niemal wszystkich spektakli teatralnych Panopticum.
Spektakl "BUZIAKI"
"Czwórka dzieci podejmuje bunt przeciw dorosłym, którzy szykują im nieciekawą przyszłość. Strajk potrwa tak długo, aż rodzice nie zaczną działać i nie zmienią czarnej w ich oczach przyszłości. Wciągająca i nieco eksperymentalna opowieść o zmieniającym się świecie, ekologii, rodzicielstwie i miłości. Dotknięte w spektaklu problemy widziane są z perspektywy dzieci porozumiewających się językiem ludzi dorosłych, ujęte w niekonwencjonalny kształt teatralny." Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie dramatu współczesnego szwajcarskiego dramaturga Camille Rebetez pt. "Strajk Buziaków" i tekstów własnych.
Scenariusz: praca zespołowa
Reżyseria: Mieczysław Wojtas
Muzyka i przygotowanie wokalne: Piotr Tesarowicz
Występują: Rozalia Sawa, Agata Korzeniowska, Jakub Wyszomirski, Aleks Skóra, Łucja Paszkowska, Maja Kalbarczyk, Michalina Puła, Marcin Lisowski, Jakub Kondrat.

3. Artur Barciś Show
Artur Barciś
- polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, reżyser teatralny ale również autor felietonów i bajek dla dzieci. Przed kamerami zadebiutował w roku 1978 rolą w filmie pt. "Do krwi ostatniej". W latach 1979 - 1981 występował w teatrze Na Targówku, w latach 1982 - 1984 na deskach Teatru Narodowego, a od 1984 r. jest związany z Teatrem Ateneum i innymi warszawskimi scenami. Aktor wszechstronny, doskonały zarówno w dramatach jak i w rolach komediowych. Zagrał między innymi w "Dekalogu" Krzysztofa Kieślowskiego, filmie "Znachor", "Braciszek", "Dwa księżyce", "Ucieczka z Kina Wolność", "Pułkownik Kwiatkowski". Za swoje kreacje aktorskie nagradzany w kraju i za granicą. Telewizyjnej publiczności znany między innymi z roli Norka w popularnym serialu "Miodowe lata" czy świetnej postaci Arkadiusza Czerepacha w "Ranczu".
Artur Barciś Show - solowy występ popularnego aktora. Artysta, w sobie właściwy sposób nawiązuje niezwykły kontakt z publicznością opowiadając anegdoty o swojej zabawnej drodze do aktorstwa. Zaprasza za kulisy teatru i planu filmowego opowiadając o tremie, dykcji, różnego rodzaju "sypkach", czyli aktorskich wpadkach, oraz dowcipach jakie aktorzy robią sobie na scenie. Wszystko to jest w mistrzowski sposób opatrzone wykonywanymi piosenkami. "Artur Barciś Show", to pełne humoru i wdzięku spotkanie ze znakomitym i bardzo lubianym aktorem.

W ramach 9 Nocy Teatralnych w sobotę 21 września o godzinie 10:00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach (ul. Gliniana 10 a) warsztaty aktorskie dla młodzieży poprowadzi Artur Barciś. Wstęp wolny do wyczerpania miejsc. Chęć udziału w warsztatach prosimy zaanonsować w MDK - telefon 41 274 31 32.

źródło: MDK

REKLAMA