AAA
Będzie konkurs na Dyrektora Starachowickiego Centrum Kultury
Wtorek, 24 wrzesnia 2019r. (godz. 13:07)

Prezydent Miasta Starachowice planuje ogłosić konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Starachowickiego Centrum Kultury. Przeprowadzenie postępowania konkursowego planowane jest w dniach od 15 października do 30 listopada 2019 r.

Obowiązek informowania, z wyprzedzeniem opinii publicznej o planowanym konkursie, na samorządy nakładają zmienione przepisy ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej oraz Rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotyczące konkursów na kandydata na stanowisko dyrektora instytucji kultury.


Zgodnie z nowymi zapisami ustawy, organizator informację o zamiarze ogłoszenia konkursu powinien podać na stronie Biuletynu Informacji Publicznej oraz pracownikom danej instytucji kultury nie później niż na 4 miesiące przed upływem okresu, na jaki został powołany dotychczasowy dyrektor instytucji kultury.

Procedura konkursowa przeprowadzona zostanie w związku z zakończeniem okresu umowy o pracę zawartej z dotychczasową dyrektor placówki, który upływa w styczniu 2020 r.

źródło: UM w Starachowice

REKLAMA