AAA
Fachowe konsultacje wspólników z ZSZ nr 1
"Żuczek" rozwija skrzydła
Sobota, 17 marca 2012r. (godz. 17:10)

O tym, jak ważne są konsultacje, ciągłe szkolenia i konfrontacja wiedzy z praktyką, wiedzą młodzi przedsiębiorcy z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach, którzy od kilku miesięcy prowadzą firmę "Żuczek". Bo właśnie temu służyły ich ostatnie spotkania z przedstawicielami "dorosłego" już starachowickiego biznesu.

fot. Gazeta Starachowicka

O ich ciekawym pomyśle na poznawanie ekonomii w praktyce, pisaliśmy kilka tygodni temu. Prowadzone przez nich Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo ŻUCZEK, które nadzoruje nauczycielka - Renata Rychlik, powoli rozwija skrzydła. Coraz częściej sięgają po wiedzę i pomoc konsultantów: przedsiębiorców, przedstawicieli biur rachunkowych, stowarzyszeń promujących małe i średnie przedsiębiorstwa.


Współczesna edukacja ma za zadanie przede wszystkim sprzyjać bardzo szeroko rozumianemu rozwojowi człowieka. Ma to szczególne znaczenie przy realizacji programów edukacyjnych z gatunku "uczenie poprzez działanie", takich jak ten proponowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości - "Szkoła praktycznej ekonomii - młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo", w którym uczestniczą starachowiccy uczniowie.

Często okazuje się bowiem, że rady oraz sugestie praktyków mają istotny wpływ na ostateczne decyzje działających w ZSZ nr1 wspólników. A jednym z takich doradców był Michał Zatorski, prezes Akademii Przedsiębiorczości w Starachowicach, z którym spotkali się jeszcze w lutym.

Przedstawił młodzieży zakres działalności jego placówki, która zajmuje się głównie kształceniem ustawicznym osób dorosłych, pośrednictwem pracy, doradztwem zawodowym i personalnym, poradnictwem psychologicznym oraz aktywizacją zawodową. Udzielił także fachowych porad związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz autoprezentacją.

Obecnie uczniowie biorą udział w warsztatach z zakresu "Obsługi programów InsERT GT" organizowanych przez szkołę wspólnie z Akademię Przedsiębiorczości w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki "Nasza szkoła - moja szansa". W trakcie 30- godzinnych zajęć uczą się obsługi programów księgowych, magazynowych i kadrowych systemu InsERT GT - Subiekt GT, Rewizor GT, Gratyfikant GT, Rachmistrz GT, mikroGratyfikant GT.

1 marca odwiedzili natomiast Adama Szumielewicza, właściciela Doradztwa Podatkowego w Starachowicach, który mówił im. m.in. o rozliczaniu małych i średnich firm w formie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, sporządzaniu rozliczeń podatkowych i ubezpieczeniowych. Tego samego dnia zawitali też do Agencji Zarządzania Nieruchomościami i Reklamy ALIANT, gdzie właścicielka - Katarzyna Prześrut - instruowała ich, jak kształtować wizerunek firmy i przygotować dla niej reklamę.

Młodzi przedsiębiorcy już planują kolejne takie wizyty, licząc, że zdobyte w ten sposób porady pomogą im w ich własnym biznesie. Nie pozostaje nic innego, jak życzyć im dalszych sukcesów.

(An)

Dołącz do nas na Facebooku!

PRZECZYTAJ TAKZE:
Hubert - 17-03-2012 22:06
Pomysł aby młode osoby kształcące się na przyszłych przedsiębiorców brały udział w spotkaniach z ludźmi którzy na co dzień prowadzą działalność gospodarczą jest naprawdę super. Zastanawia mnie jedynie sposób dobierania takich firm. W materiale jest wzmianka, że młodzi przedsiębiorcy odwiedzili Agencje Zarządzania Nieruchomościam [...]
REKLAMA