AAA
Pierwsze Grand Prix w siatkówce plażowej za nami !
Wtorek, 15 lipca 2014r. (godz. 00:08)

Pierwszy z pięciu turniejów w ramach Grand Prix Starachowic w siatkówce plażowej wygrali Łukasz Zaczek i Krzysztof Jary, pokonując w finale turnieju rozegranego przy kąpielisku "Piachy" parę Jacek Rejczak/Robert Fijas 2:1. Sportowym emocjom towarzyszyły konkursy i zabawy, które przez cały weekend organizowało Stowarzyszenie Projekt Starachowice.

W pierwszym turnieju Grand Prix które w tym roku organizuje Miejskie Centrum Rekreacji i Wypoczynku, Referat Sportu, Promocji i Turystyki oraz Stowarzyszenie Miłośników Siatkówki ,, Absolwenci" wzięło udział 21 par. W grupie A świetnie radzili sobie "przyjezdni". Para Mateusz Grabda/Krystian Lisowski zanotowała w fazie grupowej komplet pięciu zwycięstw. Z grupy B awans do 1/4 finału zapewniły sobie pary Maciej Kosowski/Michał Dziarmaga oraz Łukasz Zaczek/Krzysztof Jary. Obie wygrały pojedynki z pozostałymi grupowymi rywalami, a w bezpośrednim ich starciu lepsi okazali się Kosowski/Dziarmaga.

W grupie C wszystkie mecze wygrali Tomasz Wawrzak i Konrad Pyżyński. Drugie miejsce w tej grupie i awans do ćwierćfinałów zanotowali Rejczak z Fijasem, którzy w meczu o wyjście z grupy pokonali 15:9 parę Banasik/Płatek. W grupie D jedyna w turnieju para mieszana: Agnieszka Makoska i Kamil Rożek wygrała jednak tylko dwa pojedynki. Awans do ćwierćfinałów wywalczyły natomiast pary Kamil Gryczka/Marcin Grzegorczyk oraz Damian Kozłowski/Damian Zalewski.

W przeddzień niedzielnego turnieju, Stowarzyszenie Projekt Starachowice zorganizowało dla wszystkich plażowiczów "Grand Prix ChillOut Party". Przeciąganie liny, wybory miss to tylko niektóre z atrakcji jakie w tym roku pojawią się na Piachach. O dawkę muzycznych rytmów zadbał DJ Mystic. Podobnie jak w roku ubiegłym miłośnicy plażowego szaleństwa mogli sprawdzić się w zumbie, którą prowadziła Klaudia Łabędzka. W sobotnie popołudnie wybrana została również Miss Piachów, którą została Aleksandra Zielonka. Przez kolejne 7 spotkań na Piachach będzie wybierana miss każdej soboty, by na ekskluzywnej gali 23 sierpnia br. w klubie ChillOut wybrać Miss Piachów 2014.

Sobotnia impreza była jednocześnie okazją do tego, by spełnić czyjeś marzenie. Mały Kuba z miejscowości Ząbki pod Warszawą już wkrótce skończy 12 lat. Kuba cierpi na guza mózgu, a jego stan jest bardzo ciężki i stale się pogarsza. Projekt Starachowice przygotował ogromne kartki na których każdy z uczestników sobotniej zabawy mógł napisać coś od siebie.

Tegoroczna zabawa na Piachach, którą organizuje Projekt Starachowice, będzie towarzyszyć rozgrywkom VIII Grand Prix Starachowic w siatkówce plażowej. Przez 8 sobót zarówno siatkarze jak i plażowicze będą mogli korzystać z rozrywek, które przygotowali organizatorzy.

- Ruszyliśmy z wyborami "Męskiej Sylwetki Starachowic 2014" z siłownią PitBull. Ponieważ w tym tygodniu bawiliśmy publiczność tylko w sobotę, tradycyjnie przygotowaliśmy konkursy z nagrodami. Pojawili się także kickbokserzy z Dragona, by przeprowadzić pokazowy trening, a już wieczorem wszyscy bawili się w klubie ChillOut na imprezie tematycznej "Grand Prix Party" - mówiła Anna Jaros ze Stowarzyszenia Projekt Starachowice.

Dołącz do nas na Facebooku!

fot. Projekt Starachowice
fot. Projekt Starachowice
fot. Projekt Starachowice
fot. Projekt Starachowice
REKLAMA