AAA
Najzdolniejsi muzycy nagrodzeni
IX Festiwal Szkół Muzycznych Casio w Starachowicach
Sroda, 23 czerwca 2010r. (godz. 16:50)

20 czerwca w Starachowicach zakończyła się IX edycja Festiwalu Szkół Muzycznych Casio. W atmosferze wspólnej zabawy na scenie zmierzyło się niemal 70 młodych keyboardzistów i pianistów, których popisy oceniło profesjonalne jury pod przewodnictwem Artura Grudzińskiego. Bezkonkurencyjni okazali się Aleksandra Dalton z Radomia i Przemek Kapica z Katowic oraz SMC z Radomia.

IX Festiwal Szkół Muzycznych Casio w Starachowicach
IX Festiwal Szkół Muzycznych Casio w Starachowicach
fot. PlanetPR
Nastepna wiadomosc:
ť Dali wspaniałe show

Poprzednia wiadomosc:
ť Taneczne show w SCK

Tegoroczna edycja zaskoczyła organizatorów nie tylko wysoką frekwencją, ale poziomem gry uczestników. Choć mottem przewodnim Festiwalu była wspólna zabawa muzyką, z każdego występu płynęło ogromne zaangażowanie, najlepiej obrazujące fakt, jak dużym wyróżnieniem dla młodych muzyków jest udział w przeglądzie.


Jury, w którym obok Artura Grudzińskiego, zasiedli Torben Siert (przedstawiciel firmy Casio) i Sebastian Posłuszny (przedstawiciel firmy Zibi), stanęło przed niezwykle trudnym zadaniem. Po długiej naradzie, pierwsze miejsce dla solisty w kategorii wiekowej do lat 10 przyznano Aleksandrze Dalton ze Szkoły Muzycznej Casio w Radomiu. 7 letnia Ola zdobyła uznanie jury pełnym energii wykonaniem „Pizzicato Polki” J. Strausa.

Zwycięzcą w kategorii powyżej 10 lat został Przemek Kapica ze Szkoły Muzycznej Casio Katowicach. Ola Dalton stanęła na podium po raz drugi – razem z koleżankami z zespołu Disco Robaczki (Maja Dalton, Wiktoria Białek, SMC Radom) odebrała główną nagrodę w kategorii występ grupowy, za porywające publiczność wykonanie utworu „Enola Gay” z repertuaru grupy OMD.

Uzasadniając werdykt Artur Grudziński podkreślił wagę „zarażania” słuchaczy entuzjazmem i przyjemnością, jaką z grania na keyboardzie i pianinie czerpią młodzi muzycy. Zaznaczył też, że keyboard choć pozornie nieskomplikowany, wymaga od grającego ogromnego wyczucia i wrażliwości, co jest szczególnie trudne na początku drogi muzycznej. Zwycięzcy obdarowani zostali instrumentami firmy Casio, upominki od firmy otrzymali również wszyscy uczestnicy Festiwalu.

Jak co roku, nie zabrakło dodatkowych atrakcji. Festiwal swoim występem uświetnił Kamil Syzdoł, wychowanek SMC w Radomiu. Laureat V edycji Festiwalu przygotowuje się obecnie do wydania płyty z własnymi kompozycjami, w czym pomaga mu sam mistrz Jean Michel Jarre. Muzyczny popis i sukcesy 17 - letniego Kamila zachwyciły młodszych kolegów i zmotywowały do jeszcze cięższej pracy.

Festiwalowi towarzyszyła także wystawa keyboardów i pianin zorganizowana z okazji 30 – lecia instrumentów muzycznych Casio. Tegoroczną edycję honorowym patronatem objęła Małgorzata Muzoł, Świętokrzyski Kurator Oświaty.


Lista laureatów IX edycji Festiwalu Szkół Muzycznych Casio:

Występy solowe do lat 10:
1. Aleksandra Dalton – SMC Radom - nauczyciel Arkadiusz Białek
2. Wojtek Grzesiuk – SMC Rzeszów - nauczyciel Jolanta Inglot
3. Julian Stanny – SMC Nowy Sącz - nauczyciel Sebastian Stanny

Występy solowe powyżej 10 lat:
1. Przemek Kapica – SMC Katowice - nauczyciel Jolanta Błażełek
2. Jacek Ciszewski – SMC Kazimierz Dolny- nauczyciel Mariusz Gumiela
3. Marta Mościcka – SMC Bielsko-Biała - nauczyciel Krystyna Gibiec

Występy grupowe:
1. SMC Radom (Wiktoria Białek, Aleksandra Dalton, Maja Dalton) – nauczyciel Arkadiusz Białek
2. SMC Kazimierz Dolny (Piotr Ciszewski, Jacek Ciszewski, Konrad Zakonek) - nauczyciel Mariusz Gumiela
3. SMC Tomaszów Lubelski (Michał Zawadzki, Bartek Dej, Damian Mazur) - nauczyciel Zdzisław Hacia


Szkoły Muzyczne Casio – o projekcie

Festiwal to doroczne podsumowanie działalności Szkół Muzycznych Casio, które są alternatywą wobec państwowego szkolnictwa muzycznego i, szczególnie dzieciom z małych miejscowości, dają możliwość zetknięcia się z muzyką, odkrywania i pielęgnowania pasji. Festiwal, odbywający się corocznie od 2001 roku organizuje firma Zibi S.A., dbając by jego formuła motywowała uczniów do dalszej pracy i promowała muzykę jako dobrą zabawę. Firma Zibi S.A. przez projekt Szkół Muzycznych wspiera działalność nauczycieli muzyki, którzy chcieliby rozpocząć pracę we własnej szkole muzycznej. Przede wszystkim dostarcza wysokiej klasy sprzęt muzyczny, który został doceniony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i rekomendowany jako środek dydaktyczny. Dzięki współpracy z nauczycielami zostały opracowane jednolite podręczniki do nauki gry na instrumentach elektronicznych oraz podręcznik metodyki pracy

Więcej informacji o SMC oraz galeria zdjęć Festiwalu na www.szkolacasio.pl.

REKLAMA