Strzeleckie medale
Poniedzialek, 28 wrzesnia 2015r. (godz. 21:31)

Dwa medale zdobyła Agata Nowak podczas rozgrywanych we Wrocławiu strzeleckich Mistrzostw Polski Juniorów. Nowak triumfowała w pistolecie sportowym, a w pneumatyku była trzecia. Klasyfikację drużynową pistoletu pneumatycznego wygrały dziewczęta ze Świtu Starachowice.

To był kolejny udany weekend dla reprezentantek Świtu Starachowice. Nasze strzelczynie pojechały do Wrocławia na Mistrzostwa Polski Juniorek i zgodnie z oczekiwaniami, a także ich przyzwyczajeniami nie powróciły do Starachowic z pustymi rękoma. Zawodniczki Świtu wywalczyły na obiektach Śląska Wrocław złoto, brąz, a w rywalizacji drużynowej pneumatyka nasze zawodniczki były najlepsze!

Zwycięstwo w drużynówce, brąz dla Nowak

Eliminacyjne strzelanie w pistolecie pneumatycznym (ppn 40) zakończyło się sukcesem Agaty Nowak. Starachowiczanka zdobyła 376 punktów i większą liczbą "dziesiątek" pokonała Krystynę Macur z Gwardii Zielona Góra. Bardzo dobrze strzelały również pozostałe nasze zawodniczki. Justyna Gadowska ustrzeliła 370 punktów, a Paulina Tuźnik dołożyła 352 punkty.

Takie rezultaty zapewniły awans do wielkiego finału Nowak i Gadowskiej, a naszej drużynie zapewniły zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej.

Zawodniczki Świtu zdobyły łącznie 1098 punktów. Tyle samo "oczek" ustrzeliły również zawodniczki Legii Warszawa, ale nasze dziewczyny strzelały nieco celniej. Podopieczne Marka Ratajskiego i Małgorzaty Wadowskiej aż 19-krotnie trafiły w dziesiątkę - dokładnie o 9 więcej od legionistek. Trzecie miejsce wywalczyły strzelczynie Gwardii Zielona Góra (1084 punkty).

W finale pistoletu pneumatycznego mieliśmy dwie nasze reprezentantki. Justyna Gadowska pomimo znakomitej postawy odpadła jednak w finale jako trzecia i zapewniła sobie szóste miejsce. Z kolei Agata Nowak wygrała rywalizację o brązowy medal z Julitą Borek z Bellony Kalisz i zajęła trzecie miejsce. Starachowiczanka stanęła na najniższym stopniu podium przegrywając z Martą Barszczak (Legia) oraz Wiolettą Pawluczek (ŚTS Tychy).

Dwie zawodniczki Świtu walczyły o medale

W pistolecie sportowym eliminacje udanie rozpoczęły najlepsze w pneumatyku Barszczak i Pawluczek. To właśnie te dwie zawodniczki strzelały najlepiej i po sześciu seriach strzeleckich znalazły się na prowadzeniu w klasyfikacji zapewniając sobie udział w finałowej ósemce. Stawkę finalistek uzupełniło sześć juniorek. W tym gronie znalazły się aż trzy reprezentantki Świtu! Agata Nowak awansowała do finału z piątym wynikiem (559 punktów), Paulina Tuźnik była siódma (548), a Justyna Gadowska zajęła ósme miejsce (547).

W finale znakomicie strzelała Agata Nowak, która uzyskując 16 punktów zdecydowanie wygrała finałową grupę i zapewniła sobie udział w pojedynku o złoty medal. Mało brakowało, aby jej rywalką w tym meczu była Justyna Gadowska. Nasza zawodniczka zdobyła 9 punktów i zajęła trzecie miejsce. Do drugiej Julii Rymskiej z Tych nasza Justyna straciła tylko jeden punkt. Do starachowickiego finału pistoletu sportowego zabrakło niewiele.

W meczu o złoto Nowak utrzymała znakomitą dyspozycję i pewnie pokonała 8:2 Julię Rymską. Agata wywalczyła w ten sposób tytuł mistrzowski. Blisko wywalczenia brązowego medalu była Justyna Gadowska, która o trzecie miejsce rywalizowała z Marta Barszczak. Rywalizacja ta zakończyła się niestety triumfem zawodniczki Legii, która pokonała Gadowską 7:3. Justyna uplasowała się jednak na bardzo dobrym czwartym miejscu.

Siódme w kraju

Starachowicki klub zajął siódme miejsce w klasyfikacji klubowej mistrzostw. Świt Starachowice zdobył łącznie 50 punktów. Na tę zdobycz punktową złożyły się osiągnięcia naszych reprezentantek w pistolecie sportowym oraz pneumatycznym.

Rywalizację klubową wygrał Zawisza Bydgoszcz z dorobkiem 166 punktów. Co ciekawe reprezentanci Zawiszy punktowali w 10 z 12 konkurencji Mistrzostw Polski Juniorów. Bydgoski klub nie punktował tylko w dwóch konkurencjach, gdzie rywalizację zdominowały starachowiczanki.

źródło: Urząd Miejski w Starachowicach/ autor: Leszek Kowalski