AAA
Dom Seniora "Manhattan" otwarty!
Czwartek, 31 grudnia 2015r. (godz. 00:26)

W środę 30 grudnia br. w Galerii "Skałka" został oficjalnie oddany do użytku starachowicki Dom Seniora "Manhattan".

fot. Małgorzata Zatorska - Urząd Miejski
fot. Małgorzata Zatorska - Urząd
Miejski
fot. Małgorzata Zatorska - Urząd
Miejski
fot. Wirtualne Starachowice
fot. Wirtualne Starachowice

Uroczystego otwarcia dokonał prezydent Starachowic Marek Materek oraz pełnomocnik Marszałka Adama Jarubasa ds. seniorów pan Jerzy Pyrka. Gościem specjalnym wydarzenia była pani Wirginia Szmyt "Dj Wika", która jest ambasadorką programu Senior Wigor, w ramach którego Starachowice otrzymały dofinansowanie do stworzenia domu dziennego pobytu dla seniorów. Po części oficjalnej seniorzy oraz zaproszeni goście spotkali się w Hotelu Europa, gdzie odbyła się "Potańcówka z Wigorem", którą poprowadziła niezastąpiona Dj Wika.


Dom Seniora "Manhattan" został sfinansowany z rządowego programu Senior Wigor. Koszt przystosowania pomieszczeń wyniósł ok. 400 000 zł, w tym 247 000 zł pochodziło z uzyskanego dofinansowania.

W starachowickim Domu Senior Wigor jest 30 miejsc, w tym momencie wszystkie są już zajęte, ale jak mówi Piotr Ambroszczyk - prowadzona jest lista rezerwowa, na którą można się zapisywać.-

Koszty pobytu w domu dziennego pobytu seniorów to ok. 600zł miesięcznie od osoby. 220 zł to opłata jaką ponosi senior, 200 zł to koszt jaki ponosi Gmina Starachowice, natomiast 200 zł dopłaca Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W ramach tych opłat seniorzy mogą skorzystać z ciepłego posiłku, rehabilitacji, wycieczek. W trakcie pobytu w Domu Senior Wigor istnieje możliwość skorzystania z telewizji, Internetu, biblioteki, pokoi wypoczynkowych.

Starachowicki Dom Seniora będzie działał w dni robocze, od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni, w których przypadają święta państwowe) w godzinach 8:00 - 16:00.

REKLAMA