AAA
Sportowa Środa ze Spółdzielczym Domem Kultury
Poniedzialek, 03 lipca 2017r. (godz. 11:16)

W dniu 28 czerwca 2017r. odbyła się "Inauguracyjna środa sportowa" na osiedlu Młynówka. Organizatorem festynu sportowo-rekreacyjnego jest Spółdzielczy Dom Kultury i Rada Osiedla Młynówka. Początek Akcji Letniej 2017 z SDK rozpoczęła piękna pogoda, uśmiechnięte dzieci czekały na to by w rywalizacji sportowej miło spędzić czas.

fot. źródło: Spółdzielczy Dom Kultury
fot. źródło: Spółdzielczy Dom
Kultury
fot. źródło: Spółdzielczy Dom
Kultury
fot. źródło: Spółdzielczy Dom
Kultury

W pierwszej kolejności w ruch poszła kreda. Maluchy ożywiły osiedle pięknymi rysunkami uśmiechniętych buziek, które były przewodnim tematem części plastycznej. W konkurencji "Rzutu lotką" pierwsze miejsce zajęła Agata Szwajnoch z 23 punktami. Wielkim talentem i mistrzynią Osiedla Młynówka w kręceniu kółkiem "hula-hop" okazała się Dominika Szmalec. W czasie festynu pojawiły się nowe konkurencje. W "Biegu z taczkami" z najlepszym czasem konkurencję ukończyli: Julia Kaszewska i Piotr Pastuszka. W "Strzelaniu z łuku" najlepszą okazała się najmłodsza uczestniczka festynu Weronika Czapka, która z wynikiem 75 punktów pokonała licznych rywali. Nie zabrakło rozgrywek "Piłki nożnej" gdzie pierwsze miejsce zajęła drużyna "Dziki Dawid" w składzie: Dawid Stępniewski, Mateusz Jaskólski, Damian Majcher, Filip Rygiel Krzysztof Czębalski, Filip Kołaczyński. Gdy zabawa rozkręciła się na dobre pogoda spłatała figla, krótki ale intensywny deszcz połączony z wiatrem zmusił organizatorów i uczestników Sportowej Środy do przerwania wspaniałej zabawy.


Serdecznie dziękujemy Radzie Osiedla Młynówka: Mariuszowi Konarskiemu, Stanisławowi Cieślikowi, Wiesławie Żurowskiej, Jadwidze Latała, Marianna Kiełbasie Barbarze Pożoga, którzy jak zwykle włączają się czynnie pomagając organizatorom Maciejowi Bidzińskiemu, Małgorzacie Działak i Urszuli Turbiarz z SDK w sprawnym przeprowadzeniu festynu. Wszystkie dzieci otrzymały słodkości.

Fundatorami upominków byli: Spółdzielczy Dom Kultury oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Następna Środa Sportowa "Osiedle Skarpa" parking przy SSM 05.07.2017 godzina 16:30.
Zapraszamy!!!

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English