AAA
Bezkonkurencyjna Julia Dudek
Piatek, 01 grudnia 2017r. (godz. 12:10)

Julia Dudek na XIV Ogólnopolskim Festiwalu "Nutka Poliglotka 2017" zajęła 1 miejsce ! Wokalistka Studia Piosenki SCK zaśpiewała piosenkę Lary Fabian "Je t'aime". Brawurowe wykonanie tego utworu okazało się bezkonkurencyjne.

fot. źródło: SCK

Julia otrzymała również Nagrodę Specjalną od organizacji Eurofestiwale - zaproszenie na MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI "F & F" "Festiwal Fazisi" 2018 - Poti GRUZJA - była to jedyna nominacja na ten niezwykle prestiżowy Festiwal.


Festiwal "Nutka Poliglotka"jest organizowany od 14 lat przez Wawerskie Centrum Kultury i co roku gromadzi rzesze utalentowanych wokalnie młodych ludzi. W finale tegorocznej edycji wystąpiło 130 uczestników, śpiewających w prawie wszystkich europejskich językach. Warto przypomnieć, że to właśnie bardzo udany występ na tym konkursie w 2014 roku otworzył dla Julii drogę na największe sceny festiwalowe w Polsce i w Europie.

Młoda wokalistka do każdego występu przygotowuje się bardzo rzetelnie, końcowy efekt to rezultat wielu godzin bardzo intensywnych prób a w przypadku piosenki "Je t’aime" niezliczonych konsultacji językowych ponieważ Nutka Poliglotka to konkurs, na którym w równym stopniu oceniane jest wykonanie muzyczne i językowe. W Jury Festiwalu zasiadali m.in.: Aleksander Pałac - redaktor muzyczny TVP i twórca najpopularniejszych programów dla dzieci i młodzieży, Krystyna Piotrowska - dyrektor Eurofestiwali - organizacji promującej młodych polskich artystów w Europie, Michał Sołtan - multiinstrumentalista, kompozytor,wokalista i edukator oraz Rafał Podraza - dziennikarz muzyczny, poeta, dyrektor Zjazdu Młodych Gwiazd w Szczecinie. Występ Julii Dudek będziemy mogli zobaczyć niebawem na antenach TVP abc, TVP Rozrywka i TVP3 Warszawa.źródło: Starachowickie Centrum Kultury

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English