AAA
Starachowickie Spotkania z Grami Bez Prądu Vol. 9
Wtorek, 02 stycznia 2018r. (godz. 09:13)

Starachowickie Centrum Kultury ma przyjemność zaprosić na dziewiąte z serii spotkań poświęconych grom stołowym. Spotkania mają swój stały dzień - jest to każda pierwsza niedziela miesiąca od godz. 12:00 do godz. 20:00!

fot. źródło: SCK

Planszówki przeszły ostatnimi czasy niemały renesans - coraz trudniej jest kojarzyć je jedynie z takimi grami jak eurobiznes, jenga, scrabble czy chińczyk. Oferta gier jest już znacznie szersza, SCK przygotuje dla Was ponad 100 różnych gier.


Agencja Reklamy Marecki.name

Poza tłumaczeniem zasad prostych gier rodzinnych organizatorzy wychodzą na przeciw pojawiającym się oczekiwaniom... Tym razem utworzone zostanie stanowisko gdzie tłumaczone będą gry dla graczy zaawansowanych bądź chcących wspiąć się na ten pułap.

Grą miesiąca stycznia będzie: CYKLADY

"Jaki jest cel rywalizacji? Grę wygrywa osoba, która jako pierwsza wejdzie w posiadanie dwóch (a przypadku gry dwuosobowej: trzech) metropolii, co równoznaczne jest z osiągnięciem dominacji w archipelagu Cyklad. Z kolei metod na wybudowanie metropolii są trzy:
- rozwój ekonomiczny: posiadanie portu, fortu, świątyni oraz uniwersytetu równoznaczne jest ze zbudowaniem metropolii. Wówczas to, pozostałe żetony są zastępowane jednym dużym, łączącym w sobie wszystkie elementy składowe,

- rozwój intelektualny: komplet czterech zwerbowanych filozofów także oznacza osiągnięcie statusu metropolii na którejś z własnych wysp,

- akcja zbrojna i wynikający z niej podbój ziem wroga.

Niby proste i oczywiste, ale to tylko pozorne wrażenie. Przebieg rozgrywki i metody wiodące do celu są całkowicie nietuzinkowe od strony mechanicznej i należy poświęcić im kilka zdań, chociaż bez wdawania się w zbędne szczegóły, gdyż te mogą wyrobić błędne wrażenie, iż gra jest skomplikowana."

W tym miesiącu jako experta mamy zaszczyt zapowiedzieć Pana Marcina Gawlińskiego, który jest kustoszem Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Muzeum ma w szeregach swoich pracowników niejednego miłośnika planszówek czego efektem jest szereg Kieleckich spotkań z Grami Bez Prądu oraz turniejów gier bitewnych. W ubiegłym miesiącu z ramienia MZiZ do SCK przybył Pan Przemysław Krystian.

Spotkania są darmowe. Wydarzenia skierowane są do dorosłych, młodzieży oraz dzieci powyżej wieku przedszkolnego, które przyjdą z opiekunem.

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English