AAA
PLEJADA SHOW!
Wtorek, 20 marca 2018r. (godz. 15:01)

W piątek 13 kwietnia br. o godz. 10:00, w Starachowickim Centrum Kultury odbędzie się coroczny występ starachowickiej Szkoły Tańca Plejada.

fot. źródło: SCK

W programie przewidziano tańce towarzyskie, dyskotekowe, hip-hop, funky, show dance oraz inscenizacje taneczne. Gościnnie wystąpią także solistki Studia Piosenki SCK.


Agencja Reklamy Marecki.name

Wszystkich sympatyków "Plejady" zapraszamy 13 kwietnia br na Salę Widowiskową SCK. Bilety w cenie 7 zł do nabycia w kasie kina SCK.

Zespół Tańca i Inscenizacji "Plejada" działa w Starachowickim Centrum Kultury od ponad 18 lat. Ich przygoda z tańcem rozpoczęła się w 1996 roku w niewielkiej grupie skupiającej doświadczony zespół choreografów i młodych miłośników tańca. Za sprawą pasji instruktorów (Maria Wąsala, Alicja Andrzykowska, Wojciech Wąsala), barwnych tanecznych inscenizacji i przepięknych strojów grupa szybko rozrosła się i dziś "Plejada" skupia blisko 130 osób - od siedmiolatków po studentów i przyjaciół zespołu. Każdy występ "Plejady" wzbudza gorący aplauz publiczności zarówno w kraju jak i za granicą (występy w Anglii, Niemczech, Belgii, na Ukrainie).

Zespół brał udział w wielu festiwalach, przeglądach i konkursach, zawsze przywożąc ze sobą nagrody czy wyróżnienia - min. "Brązową Jodłę" w Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 1999, IV miejsce w Mistrzostwach Polski "Show Dance" Siedlce 2002, II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie o "Złotą Miotłę Baby Jagi" Kielce 2003, III miejsce na Artystycznych Pejzażach Tanecznych w Brześciach 2009, II Miejsce na VIII Ogólnopolskich Spotkaniach Zespołów Tanecznych Częstochowa 2010. Zespół obecnie prowadzi Alicja Andrzykowska.

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English