AAA
Historia o legendarnym "Robocie" w Kinie Kultura
Poniedzialek, 11 czerwca 2018r. (godz. 14:37)

Starachowickie Centrum Kultury ma zaszczyt zaprosić na projekcję filmu pt. "Robot". Niezwykła historia Waldemara Szwieca, autorstwa Wojciecha Niebelskiego i Marka Wrony, scenariusz Marek Jedynak i Wojciech Niebelski. Film wyprodukowany przez Fundację Kultury im. Stefana Kudelskiego, dofinansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

fot. źródło: SCK
Nastepna wiadomosc:
ť Koncert "The Underground Man"

Poprzednia wiadomosc:
ť PLEJADA znów na podium!

Jest to 40 - minutowy film dokumentalny o życiu i szlaku bojowym ppor. Waldemara Mariusza Szwieca "Robota", jednego z pięciu cichociemnych spadochroniarzy AK działających w Górach Świętokrzyskich w Zgrupowaniach Partyzanckich AK "Ponury". "Robot" uważany jest za jednego najzdolniejszych dowódców partyzanckich na terenie okupowanej Polski. Waldemar Szwiec zginął wraz z czwórką swoich żołnierzy 14 października 1943 r., w Wielkiej Wsi w powiecie koneckim, otoczony przez oddziały niemieckie. W filmie przedstawiono odnalezione i opublikowane dopiero kilka lat temu zdjęcie pochodzące z archiwum radomskiego gestapo, przedstawiające Waldemara Szwieca tuż po jego śmierci. Warto dowiedzieć się więcej o życiu tego fascynującego człowieka.


Agencja Reklamy Marecki.name

Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie, które komentarzem poprzedzi Szczepan Mróz - prezes Stowarzyszenia Pamięci Ponury - Nurt, dr Marek Jedynak z IPN w Kielcach oraz reżyser filmu "Wyklęty" Konrad Łęcki, który opowie o swoim nowym projekcie - filmie "Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie".

Wstęp na pokaz filmowy, który odbędzie się 18 czerwca o godzinie 10.00 w SCK jest bezpłatny, nie mniej jednak prosimy o wcześniejsze rezerwacje telefoniczne pod nr telefonu: 41 274 65 25.

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English