AAA
Trzecie spotkanie Klubu Filmowego STAR
Wtorek, 20 listopada 2018r. (godz. 07:33)

Starachowickie Centrum Kultury w Starachowicach zaprasza na trzecie spotkanie klubu filmowego STAR - 25 listopada (niedziela), godzina 16.00, sala klubowa (I piętro).Wspólne seanse skierowane są głównie do miłośników klasyki kina. Widzowie oglądają wyłącznie filmy czarno białe. Tak więc kolorowy "Czarnoksiężnik z krainy Oz" z 1939 nie zagości na ekranie Kina Kultura, ale całkiem nowy "Artysta" z 2011 czy  "Człowiek słoń" z 1980 już mają taką szansę. Kino monochromatyczne jest konwencją która wyróżnia klub filmowy STAR. Kolejnym powodem obrania takiego repertuaru jest ograniczony dostęp do takiego kina. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki wybranemu repertuarowi uda się przybliżyć widzom dzieła niezwykle wartościowe dla historii kinematografii oraz takie z którymi dotychczas nie mieli okazji się zetknąć.


Za repertuar oraz wprowadzenia do filmu odpowiada animator kultury SCK - Michał Pajek. Jest on pasjonatem historii filmu oraz współtwórcą Skarżyskiego Klubu filmowego, a także prelegentem na wielu spotkaniach oraz wydarzeniach filmowych.

Kolejnym wyświetlanym filmem jest "Dziewczyna Piętaszek" reż. Howard Hawks (1940)

Howard Hawks jest prawdziwym klasykiem kina. Część z nas pamięta filmy taki jak "Rio Bravo" i "Rzeka czerwona". Dzieło, które tym razem będzie można nie jest westernem, ale nadal uważa się je za jedno z największych dokonań tego reżysera. Nie brakuje w nim błyskotliwego dialogu oraz interesującego wątku miłosnego. A na dokładkę Cary Grant w jednej z kluczowych ról.

Wstęp na projekcje i spotkanie jest wolny.

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English