AAA
Czujniki tlenku węgla dla mieszkańców Starachowic
Czwartek, 10 stycznia 2019r. (godz. 21:16)

Starachowiccy strażacy aktywnie realizują kampanię "Czujka na straży twojego bezpieczeństwa". Jednym z elementów akcji jest dystrybucja czujników tlenku węgla wśród mieszkańców Starachowic. Czujniki trafiają do miejsc najbardziej narażonych na możliwość wystąpienia tlenku węgla - w szczególności domów ogrzewanych paliwem stałym i lokali mieszkalnych wyposażonych w piecyki gazowe.

fot. źródło: KP PSP w
Starachowicach

W tym sezonie nowoczesne urządzenia zostały przekazane Komendantowi Powiatowemu PSP w Starachowicach - st. bryg. Wiesławowi Ungierowi przez Prezydenta Starachowic Marka Materka, który sukcesywnie przeznacza środki finansowe w celu poprawy bezpieczeństwa pożarowego mieszkańców miasta. Zakupione przez samorząd czujniki należą do najbardziej zaawansowanych technicznie tego typu produktów. Wbudowany w czujnik moduł odpowiedzialny za identyfikację czadu posiada 10-letni okres trwałości. Część detektorów znalazła swoje miejsce w budynkach, gdzie strażacy interweniowali w związku z możliwością wystąpienia tlenku węgla. W przypadku osób starszych bądź niepełnosprawnych strażacy osobiście pomagali w prawidłowym montażu czujnika.


Każdy detektor czadu zamontowany w lokalu mieszkalnym zwiększa bezpieczeństwo jego użytkowników. Pamiętajmy - zabójczy czad jest nierozpoznawalny dla ludzki zmysłów - tylko czujnik tlenku węgla potrafi ostrzec o zagrożeniu.

źródło: KP PSP w Starachowicach

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English