AAA
Koncert Kingi Rataj w Babiniec Cafe
Sroda, 27 lutego 2019r. (godz. 12:06)

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach z przyjemnością zaprasza 9 marca 2019 r. na koncert polskiej wokalistki KINGI RATAJ wykonującej portugalskie pieśni fado. Artystka swoim głosem opowie nam o nostalgii, utracie, miłości, śmierci, nieokreślonej tęsknocie za niezrealizowanymi marzeniami, ale także o radości życia, energii, miłości… tej spełnionej.

fot. źródło: MPiT w Starachowicach

Dla wszystkich tych, którzy pragną posmakować tego wieczoru muzycznej uczty zapraszamy o godz. 19.00 do Kina Kotłownia.


Agencja Reklamy Marecki.name

Bilety wstępu w cenie 10,00 zł/ os.

Informacja oraz rezerwacja biletów pod nr tel.: 41 275 - 40 - 83 w. 29, 783-730-094, mpt@ekomuzeum.pl lub osobiście w Recepcji Muzeum.

Uwaga - rezerwacja będzie dokonana po wpłacie na konto Muzeum.

KINGA RATAJ - Często powtarza, że śpiew był w niej od zawsze, odkąd tylko pamięta, a inspiracji wokalnych i muzycznych szuka niemal w każdym gatunku. Jest jednym z najciekawszych odkryć wokalnych w Polsce ostatnich lat. Laureatka Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, Festiwalu Twórczości Marka Grechuty "Korowód" a także dwukrotnie zwyciężyła w legendarnym konkursie "Śpiewać każdy może" w krakowskiej Rotundzie. Przełomem stał się rok 2006 w którym zdobyła Głowna Nagrodę oraz Nagrodę Prezesa TVP za Najciekawszy Debiut na 42.Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. W tym samym roku zrodziła się fascynacja muzyką fado, językiem i kulturą Półwyspu Iberyjskiego. Zaowocowało to powstaniem koncertu, w którym klasyka fado miesza się z jazzem, tango i flamenco.

Nieprzerwanie od 2010 roku koncert ten zachwyca publiczność w całej Polsce, m.in.: dwukrotnie Międzynarodowy Festiwal Ballady Europy w Niepołomicach, Festiwal "Etniczne Inspiracje" w Warszawie , X Festiwal Musica Sacra Musica Profana w Długiej Goślinie, Festiwal Teatru Słowackiego Scena Przy Pompie w Krakowie, Festiwal Art Park w Warszawie, I Festiwal Fado w Grudziądzu, Filharmonia Kaszubska oraz wiele miejsc, od klubów muzycznych po duże sale koncertowe.

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English