AAA
Klub Filmowy STAR zaprasza na lipcowe spotkanie
Wtorek, 25 czerwca 2019r. (godz. 16:06)

Starachowickie Centrum Kultury zaprasza na jedenaste spotkanie Klubu Filmowego STAR. Spotkanie odbędzie się w pierwszą sobotę lipca (6 lipca) o godz. 18:00 w Sali Klubowej na I piętrze SCK.

fot. źródło: SCK

Klub filmowy STAR jest hołdem skierowanym w stronę czarno-białej klasyki kina! Klubowe spotkania są rewelacyjną okazją by obejrzeć klasyczne produkcje filmowe. Repertuar jest starannie dobierany tak, by każde spotkanie zapewniło odpowiednie doznania estetyczne, dzięki czemu grupa entuzjastów stale się rozrasta.


Jeśli interesują Cię nietuzinkowe i edukacyjne seanse filmowe to Klub Filmowy STAR jest właśnie dla Ciebie!

Lipcowym filmem jest "Upiór w operze" reż. Rupert Julian (1925).

Powieść gotycka autorstwa Gastona Leroux posłużyła nie tylko za kanwę dla wielu adaptacji filmowych. Ten soczysty kawałek literatury niezliczoną ilość razy trafiał także na deski scen i oczywiście najczęściej była to forma musicalowa. Zjawiskowa rola Lon Chaney może przywodzić na myśl Heath Ledgera i współczesnego Jockera. Tak przekonująco oddane szaleństwo nie zdarza się w kinie często. Tym razem spotkamy się szaleństwem w podziemach paryskiej opery w niemym wydaniu. Przed seansem można jak zwykle oczekiwać krótkiej prelekcji zorganizowanej przez Starachowickie Centrum Kultury. Dla głodnych klasyki kina nie zabraknie oczywiście kawy i czegoś na słodko! Rozmowa po seansie nie jest oczywiście rzeczą obowiązkową.

Sala klubowa (I piętro) Czas filmu: 90 min.
Wstęp na projekcje i spotkanie jest wolny.

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English