AAA
5. LEGENDA STARa
Sroda, 28 sierpnia 2019r. (godz. 11:23)

Zaczęło się odliczanie przed 5. LEGENDĄ STARa, zlotem pojazdów zabytkowych organizowanym przez Powiat Starachowicki przy współudziale Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach, starachowickiej delegatury Kieleckiego Automobilklubu oraz kieleckiego Stowarzyszenia SHL Historia i Fakty. Tegoroczna impreza trwać będzie 2 dni, rozpocznie się 31 sierpnia (sobota), natomiast zakończy 1 września (niedziela).

fot. źródło: Starostwo Powiatowe
fot. źródło: Starostwo Powiatowe

Tak jak co roku, zapraszamy do Starachowic załogi pojazdów zabytkowych ze swoimi maszynami, ze szczególnym uwzględnieniem STARów. W Zlocie mogą brać udział właściciele i użytkownicy pojazdów (motocykle, motorowery, skutery i samochody) wyprodukowanych przed 1994 r. Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny!


Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, o czym świadczy zwiększająca się liczba uczestników. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ok. 120 załóg motocykli, samochodów osobowych i ciężarowych. Liczymy, że tym razem padnie kolejny rekord.

PROGRAM 5. LEGENDY STARa
Sobota, 31.08

8:30 - 9:30
- rejestracja uczestników w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach; wjazd od ul. Wielkopiecowej, wejście piesze od ul. Marszałka Piłsudskiego 95

10:00 - otwarcie zlotu,

10:15 - start I etapu do Wąchocka - przejazd wg mapy - na parking przy Pomniku Sołtysa; konkurs "superretro" o nagrodę Burmistrza Wąchocka (na najstarszy pojazd) w kategoriach: ciężarówki, samochody osobowe i motocykle.

12:30 - start II etapu do mety pod siedzibą Starostwa Powiatowego w Starachowicach wg mapy

13:30 - parking przed Starostwem; próba "wolnej jazdy" w kategoriach: ciężarówki, samochody osobowe i motocykle z podziałem na pojazdy z dawnych "KDL" (kraje tzw. demokracji ludowej) i pojazdy z pozostałej części świata. -prezentacja pojazdów, konkurs wiedzy o motoryzacji, konkurs elegancji na najbardziej elegancki pojazd ze stylowo dopasowaną załogą - w kat. ciężarówki, samochody osobowe i motocykle, (możliwość nabycia posiłku z kuchni polowej przy zabytkowym Starze).

16:00 - Konferencja w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki
Seminarium: Pojazdy z misją
Wieczór wspomnień: "Ryszard Mikurda - Legenda Świętokrzyskiej Motoryzacji"

18:30/19:00 - impreza towarzysząca: VIII Blues pod Piecem - festiwal bluesowy na terenie Muzeum z udziałem m.in. Martyny Jakubowicz, na placu muzealnym piknik, ognisko, grill.

Niedziela, 01.09
10:00
- przejazd do m. Mirzec; prezentacja pojazdów na parkingu centralnym w Mircu; próba czasowa (0,9 km) o puchar Wójta Mirca w kategoriach: ciężarówki, samochody osobowe i motocykle z podziałem na pojazdy z dawnych "KDL" (kraje tzw.demokracji ludowej) i pojazdy z pozostałej części świata.

12:30 - wyjazd do Starachowic,

13:00 - parking CH Galardia; konkursy sprawnościowe: slalom, hamowanie; prezentacja pojazdów; dekoracja zwycięzców konkursów.

15:00 - zakończenie Zlotu.

źródło: Starostwo Powiatowe

REKLAMA