Kolejne zwycięstwo Juventy-Perfopol
Sroda, 29 wrzesnia 2010r. (godz. 11:51)

W miniony poniedziałek Juventa-Perfopol pokonała na wyjeździe Unię Tarnów 1-2. Było to już czwarte zwycięstwo z rzędu Starachowiczan, a także czwarta wygrana w tym sezonie na terenie przeciwnika. Bramki dla „Żółto-niebieskich” zdobyli po raz kolejny w tym sezonie Dawid Korona i Dariusz Anduła.

Juventa-Perfopol Starachowice

Bramki: 54. Wolański - 50. Korona, 74. Anduła.

Unia: Szuba - Pawlak, Ojirogbe, Furmański, Węgrzyn - Witek (85 Drozdowicz), Kazik, Ślęzak, Matras - Nytko (63. Kroker), Wolański (75. Ogar).

Juventa-Perfopol: Wróblewski - Korona, Gębura, Pastuszka, Szymoniak - Wójtowicz, Drej (63. Gruszczyński), Kopeć (69. Jaros), Kidoń - M. Kalista, Anduła (80. Tobiszewski).

Żółte kartki: Furmański, Matras – Kidoń.

Skrót z meczu dostępny pod linkiem

Przed meczem trudno było wytypować faworyta, gdyż Unia mimo fatalnej serii miała atut własnego boiska, a Juventa-Perfopol również nie była spisywana na straty, gdyż doskonale gra w tym sezonie na wyjazdach. Przypuszczenia potwierdziły się w trakcie spotkania i miało ono dosyć wyrównany przebieg.

W pierwszej połowie mimo kilku okazji bramkowych żadna z drużyn nie objęła prowadzenia, natomiast ta sztuka udała się Starachowiczanom w 50. minucie spotkania, kiedy to w następstwie wybicia piłki po rzucie rożnym przez obrońców Unii, zawodnik Juventy-Perfopol ponowił dośrodkowanie, a precyzyjnym strzałem głową popisał się defensor „Żółto-niebieskich”, Dawid Korona.

Radość przyjezdnych trwała niedługo, gdyż już 4 minuty później do wyrównania doprowadził Wolański. Wykorzystał on to, że żaden zawodnik nie wyłączając Wróblewskiego nie przeciął lotu piłki i bez większych trudności pokonał bramkarza. Starachowiczanie zdołali jednak w 74. minucie ponownie objąć prowadzenie.

Dariusz Anduła po wrzutce z kornera uprzedził Szubę, a następnie wygrał z obrońcą walkę o piłkę, która zatrzymała się w okolicach pola bramkowego i wepchnął ją do bramki. Obie drużyny mogły się jeszcze pokusić o zdobycie bramki, lecz kilkakrotnie zawiodła skuteczność.

Następne spotkanie Starachowiczanie rozegrają znów na wyjeździe, a ich rywalem będzie Poprad Muszyna. Początek spotkania w nadchodzącą sobotę o godz. 15:00.

Dołącz do grona fanów Portalu Wirtualne Starachowice na Facebooku!