Najlepszy występ w lidze
Barakuda w Ostrowcu
Sobota, 12 marca 2011r. (godz. 15:14)

W Ostrowcu Świętokrzyskim zawodnicy „Barakudy" zanotowali najlepszy występ na zawodach pływackich Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Po raz pierwszy nasz klub wystąpił w dwóch edycjach.

Największy sukces w „Małej Lidze” odniósł Grzegorz Gawlik, który wygrał na dystansie 50 m stylem dowolnym , a na 50 m stylem grzbietowym był drugi. Świetnie popłynęła również Anna Radecka ,która na 200 m stylem dowolnym była druga, a na 50 m stylem dowolnym zajęła trzecie miejsce.

Na uwagę zasługują także wysokie miejsca Piotra Sulasza i Weroniki Kuśmierczyk. Piotr zajął czwarte miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym i szóste na 100 m stylem klasycznym, a Weronika piątą pozycję na 50 m stylem dowolnym i szóste na 50 m stylem grzbietowym.

Wysokie punktowane miejsca w pierwszej „10” zajęli też Anna Karkoszka, Maciej Niewczas, Bartosz Garbacz i Aleksander Krzewicki. Doskonały występ zanotowały sztafety dziewcząt i chłopców. Obydwa zespoły zajęły III miejsce, niewiele ustępując tylko zawodnikom z KSZO Ostrowiec i Korony SWIM Kielce.

W „Dużej Lidze” na największą uwagę zasługują występy Marysi Pytel - trzecie miejsce w stylu dowolnym, Kamili Stępień - czwarte miejsce na 100 m stylem klasycznym i czwarte na 50 m stylem dowolnym, a także Joanny Mazurek - czwarte miejsce na 50 m stylem dowolnym.

- Jestem bardzo, bardzo zadowolony ze startu wszystkich zawodników. W szczególności cieszy postawa Marty Jakubińskiej, która po wielotygodniowej, poważnej chorobie zdecydowała się wystartować w sztafecie, czego efektem było świetne, 3. miejsce całego zespołu.

To, co jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się absolutnie nieosiągalne, już dziś stało się faktem. Ci, którzy interesują się pływaniem sportowym wiedzą, jak wysoki poziom prezentują zawodnicy w lidze. To zawody najlepszych pływaków w województwie. Tym większym optymizmem napawa fakt, iż nasza koncepcja podejścia do pływania i treningu przynosi tak dobre efekty już teraz.

Myślę, że codzienna pobudka o 5.00, aby zdążyć na ranny trening, stanie się nieco przyjemniejsza zarówno dla zawodników, jak i ich rodziców, chociaż i tak wiem, że pływanie i trening jest już dla nich częścią życia, niezależnie od osiąganych sukcesów – powiedział prezes i trener SKP Barakuda, Bartosz Stanecki.