Derby powiatu na inaugurację rundy
Sobota, 02 kwietnia 2011r. (godz. 12:06)

Pierwsze tej wiosny spotkanie ligowe Star Starachowice rozegra ze swoim lokalnym rywalem, Kamienną Brody. Mecz rozpocznie się dziś o godz. 15:00 na stadionie w Brodach.

Nastepna wiadomosc:
ť Nabór do klasy pływackiej

Poprzednia wiadomosc:
ť Mistrzostwa w Godowie

Zespół niedzielnych gospodarzy w ubiegłej rundzie zajął wysokie 4-te miejsce, tuż za Naszym zespołem i w 13 meczach zdobył 25 punktów i ich bilans bramkowy wyniósł 42-22.

Piłkarze Staru Starachowice w poprzedniej rundzie zajęli 3 miejsce z dorobkiem 25 punktów w 13 spotkaniach. Bilans bramkowy podopiecznych Rafała Lipińskiego to 26-13.

W przerwie zimowej drużynę z Brodów zasilili: Norbert Drożdżał występujący ostatnio na boiskach IV-cio ligowych w ZKS Granat Skarżysko Kamienna oraz Jakub Nowocień, który wznowił treningi.

Mecz ten określony został derbami powiatu starachowickiego, a niektórzy zespół Kamiennej nazywają drugim zespołem starachowickiej Juventy ponieważ większość zawodników reprezentujących barwy Kamiennej Brody to byli zawodnicy starachowickiego klubu. Zespół Staru zasili również kilku wartościowych zawodników, m. in. Zdobysław Misiałkiewicz, były zawodnik Juventy-Perfopol.

Trener Rafał Lipiński w najbliższym spotkaniu nie będzie mógł skorzystać z kilku zawodników, m. in.: Sebastian Żak (kontuzja), Tomasz Opozda (kontuzja) Łukasz Orczyk (kontuzja), Paweł Markowski (kontuzja), Łukasz Ochocki (sprawy osobiste), i prawdopodobnie Arkadiusz Maliszewski oraz Konrad Kwiecień, którzy mogą zasilić szeregi Arki Pawłów.

W poprzedniej rundzie mecz pomiędzy tymi zespołami odbył się w Starachowicach, gdzie do przerwy Kamienna prowadziła 0-1, następnie od 48' 0-2 ale później po niesamowitej walce i zdecydowanej dominacji Starachowiczan, końcowy wynik przedstawiał się 4-2 na korzyść Staru. Bramki dla Staru w tym meczu zdobyli: Kot (dwie), Mikos (k) oraz Jezulin.

W Brodach szykuje się na prawdę wspaniałe widowisko i miejmy nadzieję, że zawodnicy Staru Starachowice udowodnią, że w tym sezonie włączą się do walki o awans i zdobędą komplet punktów w starciu z lokalnym rywalem.

Źródło: starstarachowice.futbolowo.pl