Przegrana Staru (zdjêcia)
Niedziela, 03 kwietnia 2011r. (godz. 20:33)

Mecz MKS STAR Starachowice - Kamienna Brody

Kamienna Brody pokona³a w derbach Powiatu Starachowickiego Star Starachowice 3:1. Bramki dla Kamiennej zdobyli Tomasz Wójcik (dwie) oraz £ukasz Sa³ata, a dla Staru Piotr Kot.

Kamienna Brody – Star Starachowice 3:1 (1:0)

Bramki:
Wójcik 10’ (k), 60’ (k), Sa³ata 82’ – Kot 58’

Star: Myszka – Pocheæ, Koñczak, Francuz, Krawczyk, Klepacz (82. Derlatka), Mikos (74. Wójtowicz), Jop, Chodniewicz, Misia³kiewicz (87. Michalczyk), Kot.

Kamienna: Sepio³o – Spad³o, Dro¿d¿a³, Niewczas, Sa³ata, Soboñ (88. D±browski), Sêga (71. Siczek), Nowocieñ (67. Lefek), Synowiec (67. Jagie³a), Góra, Wójcik.

Spotkanie zaczê³o siê od mocnego akcentu, gdy¿ ju¿ w 10. minucie by³o 1:0 dla gospodarzy. Jaros³aw Koñczak po wrzutce z rzutu ro¿nego zagra³ rêk± w polu karnym, a rzut karny na bramkê zamieni³ Tomasz Wójcik.

Kamienna nie zdo³a³a jednak zdominowaæ oblicza gry, a starachowiczanie momentami byli w stanie zagroziæ bramce rywala. W 28. minucie po strzale g³ow± Kota bardzo dobrze interweniowa³ Sepio³o, a pó¼niej szczê¶cia próbowali m. in. Mikos i Jop.

Tu¿ po rozpoczêciu drugiej po³owy Kamienna spowodowa³a ogromne zamieszanie w polu karnym Staru, a swoj± dru¿ynê uratowa³ Myszka wybijaj±c pi³kê nogami. W 51. minucie w s³upek bramki trafi³ Góra i ten sam zawodnik kilka minut pó¼niej nie zdo³a³ wykorzystaæ sytuacji sam na sam z bramkarzem.

W 58. minucie spotkania do wyrównania doprowadzi³ Piotr Kot, który wpakowa³ pi³kê do pustej bramki po tym, jak z wrzutk± Misia³kiewicza min±³ siê golkiper Kamiennej. W 60. minucie prowadzenie odzyskali go¶cie. Ponownie sêdzia podyktowa³ rzut karny, tym razem po faulu na Tomaszu Wójciku i sam poszkodowany zamieni³ go na bramkê.

Gospodarze poszli za ciosem i w 82. minucie £ukasz Sa³ata zdoby³ bramkê z rzutu wolnego, uderzaj±c pi³kê p³asko po ziemi tu¿ przy lewym s³upku bramki. Starachowiczanie próbowali jeszcze zmniejszyæ rozmiary pora¿ki, a co za tym idzie przechyliæ bilans meczów bezpo¶rednich na swoj± korzy¶æ (w Starachowicach Star wygra³ 4:2), jednak Kamienna skutecznie przeszkadza³a go¶ciom w konstruowaniu ataków i zdo³a³a wygraæ ostatecznie 3:1.