Juvencie-Perfopol brak³o szczê¶cia w drugiej po³owie(zdjêcia)
Wtorek, 10 maja 2011r. (godz. 21:49)

Juventa-Perfopol Starachowice przegra³a na w³asnym stadionie z Uni± Tarnów 1:2. Starachowiczanie bramkê decyduj±c± o pora¿ce stracili paradoksalnie w drugiej po³owie, która by³a w ich wykonaniu o wiele lepsza od pierwszej ods³ony spotkania.

Mecz Juventy-Perfopol Starachowice z Uni± Tarnów

*Juventa-Perfopol Starachowice – Unia Tarnów 1:2 (1:1)

Bramki:
Drej 44’ – Sojda 16’, Kroker 86’.

Juventa-Perfopol: Wróblewski - Korona, Gêbura, Senderowski (70. Pastuszka), P³usa, Drej, Gruszczyñski (70. Stawiarski), Wójtowicz, M. Kalista (90. Fabjañski), Kopeæ (85. Tobiszewski), Andu³a.

Unia: Libera – Krupa, Pawlak, Kleinschmit, Wêgrzyn, Sojda, Kazik, Popiela, ¦lêzak (66. Kroker), Sieniawski (59. Matras), Wolañski (59. Miko³ajczyk).

¯ó³te kartki: Drej, M. Kalista, Andu³a – Piêta, Kazik, Kroker.

Z pewno¶ci± wszyscy w Starachowicach spodziewali siê ciê¿kiego spotkania. Wystarczy³o spojrzeæ na statystyki Unii, która od ponad dziesiêciu spotkañ nie schodzi³a z boiska pokonana. Swój potencja³ go¶cie pokazywali od pierwszych minut spotkania i po krótkim okresie przewagi Juventy-Perfopol, to w³a¶nie oni zaczêli dominowaæ.

Przewagê przypieczêtowali bramk± zdobyt± w 16. minucie. Tomasz Wróblewski nienajlepiej wypi±stkowa³ pi³kê po rzucie ro¿nym, a Dawid Sojda technicznym strza³em zza pola karnego umie¶ci³ futbolówkê w siatce. Tarnowianie mogli przynajmniej dwukrotnie podwy¿szyæ prowadzenie, jednak Mateusz Wolañski zarówno 32., jak i w 38. minucie nie by³ w stanie wykorzystaæ sytuacji sam na sam. Najpierw niebezpieczeñstwo za¿egna³ Wróblewski, a kilka minut pó¼niej Bartosz Gêbura wybi³ pi³kê tu¿ sprzed linii bramkowej.

Gdy wszystko wskazywa³o na to, ¿e pierwsza po³owa zakoñczy siê prowadzeniem go¶ci, Karol Drej wykorzysta³ dobr± wrzutkê z rzutu ro¿nego Krystiana P³usy i pewnym strza³em g³ow± pokona³ bezradnego golkipera Unii. Bramka zdobyta w 44. minucie z pewno¶ci± podbudowa³a starachowiczan i na drug± po³ow± wyszli niezwykle zmotywowani.

Tym razem na boisku dominowa³a Juventa-Perfopol, a do sytuacji podbramkowych czê¶ciej dochodzili przyjezdni. Dwukrotnie b³êdy Bartosza Gêbury spowodowa³y niema³e tarapaty w polu karnym gospodarzy, a ze strony starachowiczan najgro¼niejsz± sytuacjê wypracowa³ sobie Miros³aw Kalista, który po rajdzie lewym skrzyd³em mocno i celnie uderzy³, jednak bez efektu bramkowego.

W 85. minucie zawodnicy Unii ponownie wysunêli siê na prowadzenie. Krystian P³usa zderzy³ siê z wywracaj±cym siê zawodnikiem go¶ci, co wykorzysta³ inny gracz tarnowskich „Jaskó³ek”, popêdzi³ w okolice pola karnego, po czym precyzyjnie dogra³ do Adriana Krokera, a ten bez wiêkszych trudno¶ci umie¶ci³ pi³kê w siatce.

Tu¿ przed koñcem spotkania podobnie jak w czerwcu 2010 roku, równie¿ w trakcie spotkania z Uni±, na stadionie zawrza³o za spraw± sêdziego Dobosza. Dariusz Andu³a wpad³ w pole karne, po czym wydaje siê niekoniecznie zainteresowany zagraniem futbolówki defensor Unii pomóg³ na ile tylko by³ w stanie w utraceniu równowagi zawodnikowi Juventy-Perfopol. Arbiter w tej sytuacji podj±³ jednak bardzo kontrowersyjn± decyzjê i na domiar z³ego pokaza³ zawodnikowi gospodarzy ¿ó³ty kartonik, który wyeliminuje go ze spotkania z Popradem Muszyna.